Koronawirus w Chinach. Sprzedaż samochodów spadła aż o 92 proc. "Nikt nie chodzi do dealerów"

Aż o 92 proc. spadła sprzedaż nowych samochodów w Chinach przez dwa pierwsze tygodnie lutego - podaje Bloomberg. Wszystko przez koronowirusa.
Koronawirus spowodował zastoje w fabrykach w Chinach, przez co wstrzymano lub ograniczono produkcję w niektórych zakładach w Europie. Pech chciał, że epidemia koronawirusa wybuchła w jednym z głównych centrów przemysłowych Chin

- piszemy na Moto.pl w dzisiejszym artykule o wpływie wirusa na branżę motoryzacyjną. Rok 2020 przez epidemię może się okazać "rokiem strat". Koronawirus uderza w cały rynek. Przy największej europejskiej imprezie, Salonie Samochodowym w Genewie, która rozpoczyna się w przyszły wtorek (pierwszy dzień prasowy to 3 marca), stanął spory znak zapytania. Wcześniej odwołano największe targi branży tech w Barcelonie. Teraz pojawiły się konkretne dane z Chin, gdzie wybuchła epidemia, i możemy mówić o prawdziwym załamaniu.

Sprzedaż 92 proc. w dół. "Nikt nie chodzi do dealerów"

Na początku lutego nie było praktycznie nikogo w salonach dealerskich. Większość ludzi po prostu woli zostać w domu

- czytamy słowa Cui Dongshu z China Passenger Car Association w raporcie "Bloomberga" o stanie chińskiego rynku nowych samochodów. Panikę widać w statystykach sprzedaży - przez pierwsze dwa tygodnie lutego sprzedaż spadła o 92 proc w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Jeszcze gorzej było w pierwszym tygodniu tego miesiąca, bo było to aż 98 proc.

Sytuacja ma się poprawić w drugiej połowie miesiąca, bo większość dealerów powoli wraca do normalnego funkcjonowania, ale i tak prognozuje się, że luty zakończy się na około 70-procentowym minusie. Organizacja China Passenger Car Association podaje, że przez pierwsze dwa miesiące roku liczba rejestracji spadnie o 40 proc.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (2)
Koronawirus w Chinach. Sprzedaż samochodów spadła aż o 92 proc. "Nikt nie chodzi do dealerów"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Motonegocjator

    0

    W tych trudnych czasach rozwizaniem jakie może wspomóc klientów jak również dealerów jest platforma zakupu pojazdów online www.motonegocjator.pl gdzie w szybki i prosty sposób można wynegocjować samochód online

  • ghs blar

    0

    Jest jedna dobra cecha tej masowej paniki. Może dotrze do ludzi, że nadmiernu konsumpcjonizm nie prowadzi do niczego dobrego. Skoro dało się żyć bez bzdurnych wycieczek czy nowego samochodu i właściwie nie wpłynęło to w żaden sposób na ich życie poza oszczędnościami na trudne czasy, to może da się tak dłużej? Ktoś powie na tym opiera się gospodarka. Oczywiście. Niech się opiera. Ale niech nie wymaga to od człowieka wiecznego życia na kredyt. Tylko po to by imponować innym .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX