Volvo S90 i V90 po liftingu. Drobne poprawki, nowości we wnętrzu i miękkie hybrydy

Volvo S90 i Volvo V90 przeszły właśnie facelifting. Wygląd to tylko drobna kosmetyka, ale więcej nowości czeka na kierowcę we wnętrzu.

Volvo nie ujawniło jeszcze zdjęć całego wnętrza, ale tegoroczny lifting S90 oraz V90 nie przynosi rewolucji w projekcie kabiny - tak samo było w przypadku pierwszego auta z rodziny, które odświeżono, modelu XC90. Szwedzi postawili raczej na dodanie kilku nowości, a nie poważne zmiany. O czym mowa? M.in. o zmodernizowanym audio Bowers & Wilkins z ulepszonym wzmacniaczem, automatycznym tłumieniem hałasu oraz nowymi ustawieniami, które docenią miłośnicy jazzu.

Producent chwali się także funkcją Advanced Air Cleaner z czujnikiem cząstek PM 2.5, która umożliwia monitorowanie jakości powietrza wewnątrz pojazdu za pomocą środkowego ekranu. W razie potrzeby Advanced Air Cleaner może oczyścić powietrze w kabinie prawie ze wszystkich drobnych cząstek w ciągu kilku minut. W kabinie pojawią się także dodatkowe porty USB-C oraz bezprzewodowa ładowarka telefonu. W konfiguratorze będzie można wybrać również wełniane siedzenia, które po raz pierwszy wprowadzono w XC90 w zeszłym roku, są teraz dostępne również we wszystkich modelach 90 i 60, a także istnieje opcja wyposażenia wnętrza bez skóry dla najwyższych poziomów wykończenia.

Volvo S90 i V90 po liftinguVolvo S90 i V90 po liftingu fot. Volvo

W modelach V90 i V90 Cross Country najbardziej uderzającą cechą jest zupełnie nowa konstrukcja tylnych świateł, w tym charakterystyczne oświetlenie w pełni zasilane diodami LED i sekwencyjny kierunkowskaz. Gama nowych kolorów nadwozia i opcji kół dodatkowo ulepsza opcje personalizacji.

- mówi producent w oficjalnej informacji prasowej, ale zmiany w wyglądzie nadwozia na pierwszy rzut oka wyłapią tylko najbardziej spostrzegawczy. Jednak chyba najważniejszą zmianą, w obliczu nowych norm emisji, jest wprowadzenie do gamy 48-woltowych hybrydowych układów napędowych, które do tej pory dostępne były w SUV-ach XC60 oraz XC-90. Volvo deklaruje, że hybrydy typu Mild-hybrid oferują kierowcom do 15 proc. oszczędności paliwa i redukcji emisji w rzeczywistej jeździe.

Do sprzedaży nowe Volvo S90 oraz V90 trafią w przeciągu kilku miesięcy.

Zobacz wideo >>> Hybrydy Plug-in mają wiele zalet. Ważne, jak są użytkowane:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.