O włos od tragedii. Refleks uratował kierowcę toyoty. Policja szuka właściciela ciężarówki

Omijanie na ślepo mogło doprowadzić do tragedii. Tylko refleks kierowcy toyoty sprawił, że nie doszło do wypadku.

Kierowca samochodu dostawczego skręca w lewo. Ciężarówka jadąca za nim zatrzymuje się, ale kolejny samochód ciężarowy omija stojące pojazdy i z całym impetem jedzie wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwka. Tylko dzięki refleksowi kierujących osobówkami nie doszło do czołowego zderzenia. Nagranie pochodzi z 14 lutego. Na komisariat dostarczyła je kobieta, która brała udział w zdarzeniu. Wideo można zobaczyć poniżej.

O mały włos od tragedii. Refleks uratował kierowcę toyoty

Zobacz wideo

Policja przypomina, że tego typu nagrania niebezpiecznych zachowań na drodze można przesyłać na skrzynkę mailową: stopagresjidrogowej@ki.policja.gov.pl.

Zachęcamy, aby w celu wspólnego eliminowania agresji na drogach przesyłać lub zgłaszać takie zachowania. W ten sposób ostudzi się temperament kierujących lub też wyeliminuje się ich z ruchu drogowego dla bezpieczeństwa innych

- apeluje policja.

Więcej o:
Komentarze (97)
O włos od tragedii. Refleks uratował kierowcę toyoty. Policja szuka właściciela ciężarówki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: bbb

  Oceniono 52 razy 52

  Policja zabiera chętnie PJ za przekroczenie prędkości o 50km/h na terenie zabudowanym.
  W tym konkretnym przypadku sprawa powinna zostać skierowana do sądu. Jak sąd do niej podejdzie, tego nie wiem, ale ja bym zabrał wszystkie uprawnienia do kierowania pojazdów gościowi z ciężarówki.

 • fortunatzwolinski

  Oceniono 59 razy 47

  MORDERCA P I E R D O L O N Y....

 • alben albus

  Oceniono 43 razy 35

  Jakieś 10-11 lat temu miałem podobną sytuację pod Radymnem na Podkarpaciu i od tamtej pory mam wideorejestratory w pojazdach. Temu kierowcy trza trzeba zabrać wszystkie uprawnienia do prowadzenia wszelkich pojazdów dożywotnio. Innego skutecznego sposobu po prostu nie ma.

 • Gość: Kierowca

  Oceniono 28 razy 24

  Jechał za blisko i nie miał szans na wychamowanie. Ratował się ucieczką na lewy pas. W prawo wpadłby do rowu. Nie pomyślał że idzie na czołówkę. Odstępy i jeszcze raz odstępy między pojazdami. Za taką sytuację zabrać prawo jazdy na pół roku i szybo się nauczy jeździć bezpiecznie.

 • Gość: Koszałek Opałek

  Oceniono 28 razy 22

  Mało takich?Ostatnio jeden wyprzedził mnie:na podwójnej ciągłej,przejściu dla pieszych w terenie zabudowanym.Polski kierowca.Co tam przepisy,bezpieczeństwo innych ludzi.Z drogi,bo jedzie mente captus!

 • Gość: Jacek

  Oceniono 21 razy 19

  Witam. Sam jeżdżę dużym zestawem i niestety muszę przyznać że ten kierowca to idiota. Z przykrością muszę stwierdzić że za tego typu manewr zabralbym uprawnienia.

 • Gość: sta

  Oceniono 15 razy 15

  kierowcę uratował brak drzew i szersze pobocze

 • Gość: gość

  Oceniono 17 razy 13

  Myślę że część tablicy można odczytać, prawidłowo dopasować model( nie jest to aż taki popularny pojazd ) i jest winny.
  Ale trzeba chcieć a z tym to już różnie bywa

 • k0pytko

  Oceniono 15 razy 11

  On nikogo nie omijał, tylko wisiał na zderzaku tej hamującej ciężarówki i uciekał przed zderzeniem. Prawdopodobnie uratował swoje życie narażajàc życie innych. Typowy polski kierowca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX