Niemcy. Ścigał się i zabił kobietę. Sąd wydał wyrok. Kierowca skazany jak za morderstwo, na dożywocie

Zapadł wyrok w głośnej sprawie w Niemczech. Kierowca, który brał udział w ulicznym wyścigu i zabił przypadkową kobietę, usłyszał wyrok. Sąd potraktował go jak mordercę i skazał na dożywocie.

W kwietniu ubiegłego roku dwóch mężczyzn ścigało się na ulicach miasta Moers. Jeden z nich, 22-latek zderzył się z samochodem prowadzonym przez 43-letnią kobietę. Siła uderzenia była ogromna - kobieta wypadła z samochodu. Ciężko ranna trafiła do szpitala. Po trzech dniach zmarła. Śledczy prowadzący tę sprawę oszacowali, że chwilę przed zderzeniem 22-latek pędził z prędkością 170 km/h. 

Zobacz wideo Nagranie z pościgu za 29-latkiem. Mężczyzna po zatrzymaniu odgryzł policjantowi kawałek palca

Niemcy. Kierowca potraktowany jak morderca

Niemiecka prokuratura chciała, by sąd potraktował kierowcę jak mordercę. Pozwolił na to zebrany podczas dochodzenia materiał dowodowy. W poniedziałek 17 lutego sąd skazał 22-latka na dożywocie. Drugiego kierowcę biorącego udział w wyścigu skazano na 3 lata i 9 miesięcy więzienia za udział w nielegalnym wyścigu.

Zabójstwo z zamiarem ewentualnym

Polski kodeks karny również daje możliwość stawiania zarzutu zabójstwa kierowcom, którzy doprowadzili do wypadku ze skutkiem śmiertelnym (oczywiście przy spełnieniu szeregu warunków). Mowa o działaniu z zamiarem ewentualnym.

Tak potraktowano kierowcę, który nocą 21 lutego 2019 roku na autostradzie A1 spowodował wypadek, w którym zginęła 44-letnia kobieta. Sprawca jechał pod prąd. Jedynymi włączonymi światłami w jego oplu były światła awaryjne. Nie reagował na sygnały wysyłane przez innych kierowców. Na wysokości miejscowości Ropuchy zderzył się z mercedesem sprinterem. Jego pasażerka zginęła na miejscu. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Jak się później okazało, kierowca jadący oplem pod prąd był kompletnie pijany - miał 3,34 promila alkoholu w organizmie.

Tę sprawę opisywaliśmy tutaj: Spowodował śmiertelny wypadek na A1 pod wpływem alkoholu. Odpowie jak za zabójstwo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.