Niemcy. Ścigał się i zabił kobietę. Sąd wydał wyrok. Kierowca skazany jak za morderstwo, na dożywocie

Zapadł wyrok w głośnej sprawie w Niemczech. Kierowca, który brał udział w ulicznym wyścigu i zabił przypadkową kobietę, usłyszał wyrok. Sąd potraktował go jak mordercę i skazał na dożywocie.

W kwietniu ubiegłego roku dwóch mężczyzn ścigało się na ulicach miasta Moers. Jeden z nich, 22-latek zderzył się z samochodem prowadzonym przez 43-letnią kobietę. Siła uderzenia była ogromna - kobieta wypadła z samochodu. Ciężko ranna trafiła do szpitala. Po trzech dniach zmarła. Śledczy prowadzący tę sprawę oszacowali, że chwilę przed zderzeniem 22-latek pędził z prędkością 170 km/h. 

Zobacz wideo Nagranie z pościgu za 29-latkiem. Mężczyzna po zatrzymaniu odgryzł policjantowi kawałek palca

Niemcy. Kierowca potraktowany jak morderca

Niemiecka prokuratura chciała, by sąd potraktował kierowcę jak mordercę. Pozwolił na to zebrany podczas dochodzenia materiał dowodowy. W poniedziałek 17 lutego sąd skazał 22-latka na dożywocie. Drugiego kierowcę biorącego udział w wyścigu skazano na 3 lata i 9 miesięcy więzienia za udział w nielegalnym wyścigu.

Zabójstwo z zamiarem ewentualnym

Polski kodeks karny również daje możliwość stawiania zarzutu zabójstwa kierowcom, którzy doprowadzili do wypadku ze skutkiem śmiertelnym (oczywiście przy spełnieniu szeregu warunków). Mowa o działaniu z zamiarem ewentualnym.

Tak potraktowano kierowcę, który nocą 21 lutego 2019 roku na autostradzie A1 spowodował wypadek, w którym zginęła 44-letnia kobieta. Sprawca jechał pod prąd. Jedynymi włączonymi światłami w jego oplu były światła awaryjne. Nie reagował na sygnały wysyłane przez innych kierowców. Na wysokości miejscowości Ropuchy zderzył się z mercedesem sprinterem. Jego pasażerka zginęła na miejscu. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Jak się później okazało, kierowca jadący oplem pod prąd był kompletnie pijany - miał 3,34 promila alkoholu w organizmie.

Tę sprawę opisywaliśmy tutaj: Spowodował śmiertelny wypadek na A1 pod wpływem alkoholu. Odpowie jak za zabójstwo

Więcej o:
Komentarze (189)
Niemcy. Ścigał się i zabił kobietę. Sąd wydał wyrok. Kierowca skazany jak za morderstwo, na dożywocie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: co nie

  Oceniono 189 razy 153

  A kiedy u nas takie wyroki dla bydlaków jeżdżących po pijaku??

  Tłumaczenie że większość tych osób to osoby co piły wczoraj jest śmieszne bo jak trzeba być nachalnym jak świnia aby następnego dnia jeszcze mieć powyżej 0,5 promila.

 • miecztemidy

  Oceniono 127 razy 111

  Brawo niemiecki wymiar sprawiedliwości. Mam bardzo duże oczekiwanie od Sądu Słowacji,który podobnie jak w Niemczech powinien skazać przygłupich Polaków ścigających się po ich drogach i zamordowaniu Słowaka - ojca rodzin.

 • cozano

  Oceniono 93 razy 79

  Nie pierwszy to taki wyrok w Niemczech za bandytyzm drogowy. Miejmy nadzieję, że stanie się standardem, także u nas, za celowe zabijanie ludzi na drogach. Może kolejny bandyta drogowy zastanowi się, czy warto.....

 • coelka

  Oceniono 81 razy 63

  niech sie polskie sądy ucza a w polsce dalej jak w meksyku ,

 • Gość: szoppracz1

  Oceniono 42 razy 40

  W czasie wyścigu ulicznego w Jeleniej Górze zginęło dwoje pieszych. I co?

 • mojamagna

  Oceniono 63 razy 39

  Polski sąd by go uniewinnił bo nie byłby w stanie ustalić z jaką prędkością, ponad wszelką wątpliwość, ofiara wsiadła do samochodu.

 • beristein

  Oceniono 35 razy 33

  U nas jak ktos po pijaku kogos przejedzie to 4, gora 6 lat. Ale jak okradniesz fiskusa, to 20 i siedzisz do dzwona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX