Nowy SUV Toyoty zadebiutuje już w Genewie. Powstanie na Yarisie i będzie najtańszy w rodzinie

W Polsce rekordy popularności biją dwa crossovery/SUV-y Toyoty: C-HR oraz RAV4. Już w marcu dołączy do nich najmniejsza i najprzystępniejsza cenowo propozycja. Mały SUV Toyoty zadebiutuje już w Genewie.

Do tej pory wiedzieliśmy tylko, że mały SUV Toyoty zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku, ale nie potwierdzono dokładnej daty premiery. Właśnie dowiedzieliśmy się, że auto zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie - 3 marca o godzinie 11:15. Całkiem prawdopodobne, że tuż przed premierą część informacji zostanie ujawniona w Internecie.

Co już wiemy o mały SUV-ie Toyoty?

Nowy model powstanie na platformie GA-B, czyli tej samej, na której bazuje Yaris. Modułowość tej konstrukcji sprawia, że można na niej zbudować samochody o różnych wymiarach i rozstawie osi. Producent zapowiada, że nowy crossover ma nawiązywać wyglądem do miejskiego Yarisa.

Nowy model dołączy do Yarisa, który odniósł w Europie ogromny sukces. Spodziewamy się, że do 2025 roku oba auta będą odpowiadały w sumie za około 30 proc. sprzedaży Toyoty w regionie. Ostateczny projekt nadwozia zostanie zaprezentowany już wkrótce. Nie będzie to po prostu Yaris z powiększonym nadwoziem i podniesionym zawieszeniem, ale zupełnie nowy, odrębny B-SUV o zwartym, dynamicznym nadwoziu i indywidualnym charakterze

- podsumował Matt Harrison, wiceprezydent Toyota Motor Europe. Prezentacja już w marcu pozwala zakładać, że mały SUV trafi do kierowców jeszcze w tym roku. Na otwierającym zdjęciu widzicie teaser nowego modelu. Plakietka "Hybrid" nie powinna nikogo dziwić, bo Toyota słynie ze swoich układów hybrydowych. Znacznie ciekawszy jest napis "AWD-i" - napęd 4x4 (w jakiejkolwiek postaci) to jednak w segmencie miejskich crossoverów rzadkość.

Toyota B-SUV oparty na Yarisie, teaserToyota B-SUV oparty na Yarisie, teaser Toyota

Jakie jeszcze samochody przywiezie Toyota na targi? Szerszej publiczności w Genewie zostaną zaprezentowane nowy Yaris oraz RAV4 w wersji PHEV. Na stoisku zobaczymy także drugą generację Toyoty Mirai. Z kolei sportowa dywizja Gazoo Racing będzie prezentować:

  • GR Yarisa,
  • GR Suprę 2.0,
  • Yarisa WRC,
  • oraz Toyotę Hilux, która jeździł Fernando Alonso w Rajdzie Dakar 2020.
Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.