Toyota Supra już po faceliftingu. Ma 382 KM - tyle co BMW Z4 M40i

Zaledwie rok temu na rynku pojawiła się piąta generacja Toyoty Supry. Tymczasem w USA właśnie zadebiutowała wersja po pierwszym faceliftingu. Zmiany objęły przede wszystkim silnik, który został podkręcony do 382 KM.

Toyota Supra A90 oferuje 340 KM generowanych przez 3-litrowy motor. Odświeżona wersja A91 może pochwalić się mocą 382 KM (przy 5,800-6,500 obr./min) i maksymalnym momentem obrotowym 499 Nm (przy 1,800-5,000 obr./min), czyli parametrami bliźniaczego BMW Z4 M40i. Większą moc udało się uzyskać nie tylko dzięki zmianie oprogramowania, ale także dzięki nowym tłokom, mniejszej kompresji i zmodyfikowaniu kolektora wydechowego. Dzięki wprowadzonym zmianom, odświeżona Supra przyspiesza do 100 km/h w niecałe 4 sekundy.

Zmiany w wyposażeniu

Kilak drobnych zmian pojawiło się też na liście wyposażenia. Z katalogu zniknął mniejszy 6,5-calowy ekran systemu multimedialnego. Na liście dodatków pojawił się natomiast nowy system audio z 12 głośnikami i kilka systemów bezpieczeństwa.

Trudno powiedzieć, czy nowe zmiany dotrą do europejskich wersji. Te dotyczące wyposażenia mogą pojawić się w roczniku modelowym 2021, ale ze względu na wyśrubowane europejskie normy emisji spalin, raczej nie mamy co liczyć na wzmocnioną wersję.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.