Nowa Honda Jazz będzie tylko hybrydą, ale w dwóch wersjach nadwozia

Przez długi czas nie było wiadomo czy czwarte wcielenie Hondy Jazz dotrze do Europy. Japoński koncern zdecydował się jednak nie wycofywać japońskiego mieszczucha ze Starego Kontynentu. Nowy Jazz bę dzie dostępny w Europie, ale tylko jako wersji hybrydowa.

Honda Jazz od początku pozostaje wierna swojej koncepcji - samochodu segmentu B, który swoją praktycznością przypomina mikro-vana. Tym samym jest jednym z bardziej przestronnych przedstawicieli swojego segmentu mimo, że stylistycznie mocno od nich odbiega.

Tylko hybryda

Czwarta generacja Hondy Jazz będzie oferowana w Europie tylko w jednej wersji silnikowej. Mowa o tandemie benzynowego silnika 1.5 i-VTEC połączonego z dwoma silnikami elektrycznymi. Marka określa to jako układ e:HEV. Całość ma oferować moc 109 KM i 253 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nowy Jazz do 100 km/h rozpędzi się w 9,4 sekundy, a napęd trafi na przednią oś za pośrednictwem bezstopniowej przekładni CVT. Wsparcie motorów elektrycznych ma zapewnić przede wszystkim niskie zużycie paliwa. Producent podaje, że według procedury WLTP Jazz ma zużywać 4,5 l/100 km.

Kierowca będzie miał do wyboru dwa tryby jazdy - EV Drive i Hybrid Drive. Pierwszy z nich umożliwi krótką jazdę na samym prądzie, a w przypadku drugiego system sam będzie zarządzał rozdzieleniem napędu. Funkcja Engine Drive pozwoli doładować baterię, a napęd będzie realizowany tylko z pomocą silnika spalinowego.

Honda Jazz Crosstar 2020Honda Jazz Crosstar 2020 Honda

Dwie wersje nadwoziowe

Choć w kwestii napędu nie będzie zbytniego pola wyboru, klienci będą mogli wybrać jedno z dwóch wcieleń Hondy Jazz. Poza standardowym mikro-vanem, gama zaoferuje także nieco podniesioną wersję Crosstar. W takiej crossovero-podobnej wersji Jazz otrzyma plastikowe nakładki na nadkola i nieco zmieniony front.

Niezależnie od wersji wnętrze będzie takie samo - Japończycy postawili na prosty design i ergonomię. Nie zabrakło też rozwiązania, za które kierowcy szczególnie cenili Jazza. Mowa o systemie Magic Seats umożliwiającym szybkie przekonfigurowanie wnętrza w taki sposób, by możliwie najbardziej zwiększyć przestrzeń bagażową.

Nowa Honda jazz trafi do sprzedaży w połowie roku.

Honda Jazz 2020Honda Jazz 2020 Honda

Więcej o: