W Genewie Hyundai pokaże nowy koncept samochodu elektycznego

Już na początku marca odbędzie się jedno z największych światowych wydarzeń motoryzacyjnych - targi samochodowe w Genewie. Z tej okazji Hyundai zaprezentuje swój kolejny koncept samochodu elektrycznego - Prophecy.

W koncepcyjnym modelu Prophecy, Hyundai postawił przede wszystkim na dynamikę. Nowy język stylistyczny nazwany przez markę Sensuous Sportiness skupia sięnei tylko na dynamicznej sylwetce podkreślonej mocnymi przetłoczeniami, ale właśnie na aerodynamice. Tył typu boat tail posiada zintegrowany spoiler oraz pikselowe światła, które płynnie łączą boki nadwozia.

Prophecy nie oddaje chwilowych trendów, lecz ponadczasowe piękno, które przetrwa próbę czasu. Kultowy design samochodu jeszcze bardziej wzbogaca szerokie spektrum projektowe marki”

– powiedział SangYup Lee, szef globalnego centrum projektowego Hyundai.

Nazwa Prophecy to po polsku "przepowiednia". Ma oddawać zamysł konceptu, czyli przyszły kierunek projektowania nowych modeli marki Hyundai. Premiera samochodu odbędzie się 3 marca podczas nadchodzącego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Hyundai Prophecy, samochód elektrycznyHyundai Prophecy, samochód elektryczny Hyundai

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.