Kubica w DTM. Orlen potwierdza, że Polak będzie jeździł BMW

Robert Kubica będzie się ścigał w DTM. Polak, podobnie jak podczas ostatniej przygody z F1, będzie wspierany przez Orlen.

Robert Kubica w DTM będzie się ścigał samochodem BMW, ale nie trafił do fabrycznego zespołu - Niemcy postawili na ?Jonathana Aberdeina. Polak wylądował w teamie ART GP. Zespół został założony przez szefa Alfa Romeo Racing Orlen F1, Frederica Vasseura. Orlen będzie głównym sponsorem tego zespołu.

Kubica w DTM. Polak będzie jeździł BMW

Debiut Kubicy w DTM odbędzie się już 16 marca. Wówczas rozpoczną się testy na torze Monza we Włoszech, które potrwają trzy dni. Pierwszy wyścig odbędzie się 25 kwietnia - to wtedy, w belgijskim Zolder, rozpocznie się sezon DTM.

Kubicę w Barwach Orlenu i bolidzie BMW ART GP zobaczymy już niebawem, bo w dniach 16–18 marca podczas testów na włoskim torze Monza. Sezon wystartuje natomiast 25 kwietnia wyścigiem w belgijskim Zolder. Warto pamiętać, że Kubica wciąż będzie kierowcą testowym F1 w zespole Alfy Romeo. Na brak zajęć nie będzie raczej narzekać.

Ile PKN Orlen wyda na wyścigi Kubicy? 5 mln będzie kosztowało wsparcie zespołu Kubicy w DTM. Dwa razy większa kwota trafi do Alfa Romeo Racing F1.

Czym są wyścigi DTM? Pisaliśmy o tym w naszej relacji z wyścigów: Krótko o czymś, czego u nas nigdy nie będzie. DTM

Więcej o:
Komentarze (3)
Kubica w DTM. Orlen potwierdza, że Polak będzie jeździł BMW
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gosc

  Oceniono 2 razy 2

  może by jednak skonczył jakąś zawodówkę a nie tylko z obesrajtkiem marnują naszą kasę

 • Paweł

  0

  A tak niedawno jak wyjebali kilkaset naszych milionów to mówili że mimo tej ręki będzie super w F1... teraz F1 nie to FTM indziej będą wypie...ć nasze pieniądze...

 • Gość: fisher78

  0

  Oto jak marnotrawi się pieniądze z podatków. DTM - czyli coś, czego w Polsce nikt nie ogląda, nikt nie transmituje, rywalizują Audi, BMW i Mercedes, czyli marki które i tak nie musza się bić o nasze serca (bo w polskich realiach albo nas na nie stać, albo po prostu nie). I do tego Kubica... Zgrana karta. Jak tak dalej pójdzie, to za rok wystawią go w wyścigach rikszy na torze w Bombaju, byle by tylko jeździł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX