Kubica w DTM. Orlen potwierdza, że Polak będzie jeździł BMW

Robert Kubica będzie się ścigał w DTM. Polak, podobnie jak podczas ostatniej przygody z F1, będzie wspierany przez Orlen.

Robert Kubica w DTM będzie się ścigał samochodem BMW, ale nie trafił do fabrycznego zespołu - Niemcy postawili na ?Jonathana Aberdeina. Polak wylądował w teamie ART GP. Zespół został założony przez szefa Alfa Romeo Racing Orlen F1, Frederica Vasseura. Orlen będzie głównym sponsorem tego zespołu.

Kubica w DTM. Polak będzie jeździł BMW

Debiut Kubicy w DTM odbędzie się już 16 marca. Wówczas rozpoczną się testy na torze Monza we Włoszech, które potrwają trzy dni. Pierwszy wyścig odbędzie się 25 kwietnia - to wtedy, w belgijskim Zolder, rozpocznie się sezon DTM.

Kubicę w Barwach Orlenu i bolidzie BMW ART GP zobaczymy już niebawem, bo w dniach 16–18 marca podczas testów na włoskim torze Monza. Sezon wystartuje natomiast 25 kwietnia wyścigiem w belgijskim Zolder. Warto pamiętać, że Kubica wciąż będzie kierowcą testowym F1 w zespole Alfy Romeo. Na brak zajęć nie będzie raczej narzekać.

Ile PKN Orlen wyda na wyścigi Kubicy? 5 mln będzie kosztowało wsparcie zespołu Kubicy w DTM. Dwa razy większa kwota trafi do Alfa Romeo Racing F1.

Czym są wyścigi DTM? Pisaliśmy o tym w naszej relacji z wyścigów: Krótko o czymś, czego u nas nigdy nie będzie. DTM

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.