Ponad połowa policjantów z Malty aresztowana. Są podejrzani o wyłudzanie pieniędzy i kradzież paliwa z radiowozów

Ponad połowa policjantów z drogówki na Malcie trafiła do aresztu. Podejrzewa się ich o wyłudzanie pieniędzy, a niektórych również o kradzież paliwa z radiowozów.

11 lutego maltańska policja zatrzymała 30 funkcjonariuszy tamtejszej drogówki. Liczba ta może nie robi wrażenia, ale to ponad połowa policjantów z wydziału drogowego (na Malcie w drogówce pracuje 50 policjantów) - pisze Reuters.

Szaleniec zatrzymany po policyjnym pościgu. Omal nie doprowadził do tragedii

Zobacz wideo

Malta. Połowa policjantów drogówki aresztowana

30 policjantów trafiło do aresztu. Są przesłuchiwani przez jednostkę do spraw przestępstw gospodarczych. Prokuratura chce postawić oskarżonym zarzuty dotyczące wyłudzenia pieniędzy. Chodzi o nadgodziny, które funkcjonariusze deklarowali, a których mieli nie realizować. Części oskarżonych dodatkowo zostanie postawiony zarzut kradzieży - mieli odpompowywać paliwo z radiowozów i wykorzystywać je w prywatnych samochodach.

Śledczy pracowali nad sprawą kilka miesięcy. Nielegalny proceder miał trwać przynajmniej od trzech lat. Nie poinformowano, ile stracił na nim skarb państwa.

Tak znaczący ubytek kadrowy odbił się na liczbach policyjnych kontroli drogowych na Malcie, choć przedstawiciele rządu zapewniali, że do służby w drogówce skierowano byłych funkcjonariuszy oddziału drogowego.

Więcej o:
Komentarze (50)
Malta. Połowa policjantów z drogówki aresztowana. Są podejrzani o oszustwa finansowe
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • justas32

  Oceniono 42 razy 38

  Dlaczego w Polsce wszystkie samochody firm państwowych i rządowe nie jeżdżą na gaz ? Bo gazu nie można ukraść ...

 • droch

  Oceniono 33 razy 21

  A Partia na to: To byli wzorowi policjanci, brali czynny udział we wszystkich jasełkach!

 • 2jack

  Oceniono 35 razy 15

  Malta ma najwyzsza ilosc kosciolow per capita na swiecie.
  - to powinno wyjasnic wiele w temacie powyzej.
  PS: Takich oszustow jak wyporzyczalnie samochodow na Malcie , tez ze swieca szukac.
  a jak sie opisuje co wyprawiaja , groza sprawa sadowa.... - znajome to?

 • Gość: wacek

  Oceniono 22 razy 14

  no u nas katoliki okradają pck z używanych ubrań, potem je sprzedają i robią ulotki o pisie, wygrywają i potem to już kradną z każdej strony

 • pierwszychamrp

  Oceniono 16 razy 12

  Kiedyś widziałem film, rzecz się dzieje w Lichtensteinie w latach 40-tych. Pod budynek rządu podjeżdża premier, widzi 6 policjantów i pyta ministra spraw wewnętrznych "co tu robi połowa sił porządkowych tego kraju"?

 • grogreg

  Oceniono 11 razy 11

  Na Malcie mieszkam od 4 lat. Wyrobiłem sobie pewien obraz ... być może niesprawiedliwy... tutejszego społeczeństwa. Są tu dwie najważniejsze wartości i żadna z nich nie ma nic wspólnego z kościołem. Pierwsza to rodzina. Druga to kasa. Pierwsza wydaje się pozytywna...ale prowadzi do najostrzejszej formy nepotyzmu jaką widziałem. Przy rekrutacji na stanowiska w administracji publicznej kompetencje zawsze przegrają z powiązaniami rodzinnymi ... czasem towarzyskimi. Druga - kasa czyni, że miarą człowieka jest stan jego posiadania. Efekt? Chciwość. Ktoś zna lepszy przepis na korupcję?

 • pyzz

  Oceniono 15 razy 11

  Nie wiadomo tylko co jest większym skandalem: czy to, że na Malcie połowa drogówki trafiła do aresztu, czy to, że w Polsce nie trafiła?
  ;)

 • jugger

  Oceniono 18 razy 10

  Wystarczy, że Zalewska wyruszyła do Europy i już szkoli innych jak kraść miliony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX