Nowa Kia Sorento. Nowa generacja to prawdziwa rewolucja. Tak będzie wyglądało wnętrze

Nie tylko zupełnie nowa platforma, znacząco odmienna stylistyka i hybrydowy napęd to nie jedyne nowości, jakie ma zaoferować nowa Kia Sorento. Właśnie pokazano szkice wnętrza SUV-a.

Nowa Kia Sorento oficjalnie zadebiutuje w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie, ale koreański producent bardzo umiejętnie podgrzewa atmosferę przed zbliżającą się premierą. Najpierw na drogi wypuszczono praktycznie zupełnie niezamaskowane prototypy, później pokazano nam szkice nadwozia, a także zdradzono kilka szczegółów technicznych.

Wiemy, że Kia Sorento 2020 powstanie na zupełnie nowej platformie. Koreański koncern opracował ją z myślą o SUV-ach średniej wielkości, inżynierowie będą mogli w pełni wykorzystać jej potencjał. Nowe Sorento ma być dużo przestronniejsze od poprzednika, a funkcjonalnością dorównywać większym o rozmiar SUV-om. Nowością będzie też napęd hybrydowy. Wiemy też, że Sorento ma być wyposażone w nowe systemy asystujące, multimedia i "łączność ze światem zewnętrznym". Pod tym ostatnim terminem kryją się zapewne łączność z Internetem i rozbudowane usługi typu connect.

Na najnowszych szkicach, które są bardzo "mało koncepcyjne" i pozwalają zorientować się jak będzie wyglądać nowe Sorento, może zajrzeć do środka. W zapowiedziach Koreańczycy zapowiadają wykorzystanie materiałów z najwyższej półki. Tego jeszcze ocenić nie możemy, ale trzeba przyznać, że sam projekt jest bardzo elegancki i robi wrażenie ergonomicznego oraz praktycznego. Zresztą zobaczcie sami:

Kia Sorento 2020 (szkice)Kia Sorento 2020 (szkice) fot. Kia

Kia Sorento 2020 (szkice)Kia Sorento 2020 (szkice) fot. Kia

Kia Sorento 2020 (szkice)Kia Sorento 2020 (szkice) fot. Kia

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.