Ruszają prace nad kolejną drogą ekspresową na Pomorzu. Powstanie nowy fragment S11

W województwie zachodnio-pomorskim powstanie kolejny fragment drogi ekspresowej. Rusza realizacja blisko 20-kilometrowego odcinka trasy S11.

Już niedługo powstanie nowy odcinek drogi ekspresowej S11. Kierowcy pojadą szybciej od węzła Zegrze Pomorskie do węzła Kłanino. Nowy fragment będzie miał długość 19,28 km. To pierwszy z trzech odcinków drogi S11 między Koszalinem a Bobolicami, o łącznej długości 47,7 km. Dla pozostałych dwóch odcinków trwają jeszcze procedury kontrolne.

Umowę na realizację nowego fragmentu S11 już podpisano. Wykonawca ma 17 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz 19 miesięcy na same roboty budowlane. Z czasu realizacji robót budowlanych wyłączane są okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w III kwartale 2021 roku. Zatem droga powinna być gotowa w IV kwartale 2023 roku.

Trasa S11 Zegrze Pomorskie - KłaninoTrasa S11 Zegrze Pomorskie - Kłanino GDDKiA

Nowy przebieg drogi S11

Nowy odcinek rozpoczyna się za węzłem Zegrze Pomorskie. Trasa w większości biegnie przez tereny leśne. Droga przebiega na południe od lotniska w Zegrzu Pomorskim, następnie na północ od miejscowości Krępa i Dargiń. Na południe od miejscowości Kłanino droga zbliża się do obecnej DK11. Jest tam zlokalizowany węzeł drogowy, na którym kończy się ten odcinek. W rejonie miejscowości Dargiń zaplanowano budowę Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP kat. I). S11 na tym fragmencie biegnie w całości po nowym przebiegu.

Znaczenie w transporcie krajowym

Droga S11 łączy Pomorze Środkowe ze Śląskiem przez Wielkopolskę. Dotychczas na drodze S11 były realizowane głównie obwodnice miejscowości. W ubiegłym roku do ruchu została oddana obwodnica Szczecinka, trwa realizacja obwodnicy Olesna i Kępna.

Trasa S11 Zegrze Pomorskie - KłaninoTrasa S11 Zegrze Pomorskie - Kłanino GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Więcej o:
Komentarze (17)
Ruszają prace nad kolejną drogą ekspresową na Pomorzu. Powstanie nowy fragment S11
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: GródGryfa

  Oceniono 16 razy 16

  Nie ma województwa zachodnio-pomorskiego jest natomiast zachodniopomorskie

 • dante_waw

  Oceniono 5 razy -1

  Znowu PiS buduje droge ktora sie nikomu nie przyda w swoim mateczniku wyborczym, zamiast innych bardziej potrzebnych drog.... a nie czekaj??!!

 • matamzimu

  Oceniono 5 razy -1

  szczerze mówiąc to nie kumam. co takiego było w przebiegu starej trasy że robią taki slalom? za prosta? chcą zrobić dojazd do nieużywanego lotniska? na mapie to wygląda jakby uparli się drogę prowadzić lasem. zna ktoś argumenty za tym wariantem? przecież poprowadzenie drogi nowym przebiegiem poważnie zwiększa koszty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX