Przekroczył prędkość o 150 km/h, jechał aż 209 km/h. Teraz zapłaci prawie 4500 zł kary

Najpierw nie chciał wskazać kierującego, później wyraził skruchę i prosił o łagodną karę. Sąd jednak nie miał litości, dla kierowcy, który jechał aż 209 km/h. Na drodze z ograniczeniem do 60 km/h.

Prawie 150 km/h więcej na liczniku niż dopuszczało ograniczenie prędkości to rekord zeszłorocznej majówki. Kierowca został złapany przez fotoradar w Kleszczanowie w województwie świętokrzyskim. Na zdjęciu widzimy forda, który jedzie aż 209 km/h. Na tej drodze ograniczenie prędkości to 60 km/h. Dlaczego sprawa ma finał dopiero teraz? Właściciel pojazdu, jak się później okazało również jego kierujący, odmówił wskazania kto prowadził wtedy jego pojazd. 

Inspektorzy wezwali 31-latka na przesłuchanie. Dowód w postaci zarejestrowanego zdjęcia nie pozostawił wątpliwości. Auto, którym tak drastycznie przekroczono prędkość prowadził mężczyzna, którego przesłuchiwali inspektorzy

- podaje GITD. Kierowca przyznał się w końcu do prowadzenia pojazdu, wyraził skruchę i poprosił o łagodną karę. Maksymalny mandat w takiej sytuacji to 500 złotych. Inspektorzy uznali jednak, że tak rażące łamanie przepisów nie może być ukarane tak niską karą. Skierowali sprawę do sądu. Niedawno zapadł wyrok. 4 000 zł grzywny oraz 470 zł kosztów sądowych. Kierowca straci prawo jazdy na trzy miesiące, a do jego konta przypisanych zostanie 10 pkt. karnych.

>>> "Ale jest suwak!" No właśnie nie. Policja pokazuje nagranie kierowcy, który wymusił pierwszeństwo i tłumaczył się jazdą na suwak:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (67)
Przekroczył prędkość o 150 km/h, jechał aż 209 km/h. Teraz zapłaci prawie 4500 zł kary
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • junk92508

  Oceniono 65 razy 47

  Na 3 miesiące?

  Za coś takiego powinno być zabrane na co najmniej 2 lata + wymagany kolejny egzamin + 2 miesiące pracy społecznej na SOR z ofiarami wypadków

 • remo29

  Oceniono 27 razy 17

  Ktoś taki powinien prowadzić najwyżej wózek sklepowy. Do prowadzenia pojazdów ma za małą wyobraźnię.

 • Gość: Jerzy Urban

  Oceniono 21 razy 13

  I gdzie jest prokurator Zero jak trzeba szeryfa sprawiedliwości?

 • zbychuk

  Oceniono 18 razy 10

  Dla broniacych kierowce - 209 km/h to 58m/s, samochod jechal w nocy - to oznacza, ze nawet przy swiatlach dlugich facet widz na powiedzmy 100m, czyli 1.6s.
  Droga hamowania przy tej predkosci to mniej wiecej 190m.
  Czyli jesli COKOLWIEK wyskoczylo na droge - czlowiek, kon, jelen, drzewo, to facet ma zero szans zahamowania. Zero! a nie male

 • wejsunek47

  Oceniono 31 razy 9

  zabrakło latarni żeby kretyna powiesić? przecież to potencjalny morderca naszych matek,żon,dzieci...

 • Gość: eLem

  Oceniono 13 razy 7

  Dobrze zawiało jak rozchustał to pudło do 209

 • tonz2

  Oceniono 14 razy 6

  Kara dodatkowa to przejazd walcem po jego samochodzie

 • Gość: Jola

  Oceniono 13 razy 5

  Za to należy się więzienie. Taka jazda jest zagrożeniem życia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX