Nowa Kia Cadenza debiutuje w Chicago. Ma silnik ze Stingera

Kia Cadenza to auto, którego raczej nie spotkamy w Europie. Jednak w Ameryce i Kanadzie model ten cieszy się sporą popularnością. Właśnie debiutuje nowe wcielenie koreańskiego sedana segmentu E.

Nowa Kia Cadenza zadebiutowała na targach Chicago Auto Show 2020. To odświeżone wersja drugiej generacji, która pojawiła się na rynku w 2016 roku. Nowe wcielenie może pochwalić się w pełni LED-owym oświetleniem (zarówno przednim jak i tylnym), przeprojektowaną linią maski i nową osłoną chłodnicy z pionowym ożebrowaniem. Również z tyłu zaszło kilak zmian. Z tyłu nieco zmieniono zderzak i kształt klapy bagażnika.

We wnętrzu pojawiło się więcej zmian. Już w standardowej wersji pomiędzy zegarami znajdziemy 4,2-calowy wyświetlacz komputera pokładowego. Na środek deski rozdzielczej trafił natomiast ekran centrum multimedialnego o przekątnej 12,3 cala. Na pokładzie znalazły się też trzy porty USB, bezprzewodowa ładowarka smartfona oraz tapicerka ze skóry Nappa w kolorze brązowym lub szarym.

Zobacz wideo

Słuszny litraż

Pod maską Kii Cadenza pracuje 3.3-litrowy silnik V6 o mocy 380 KM. Motor ten ma prawie takie same parametry jak obecna w Europie Kia Stinger GT. W Cadenzie napęd przekazywany jest jednak nie na cztery koła, a jedynie na przednią oś. Trafia tam za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów o ośmiu przełożeniach.

Kia Cadenza 2020 faceliftingKia Cadenza 2020 facelifting Kia

Systemy bezpieczeństwa

Kia Cadenza została wyposażona w nowoczesne systemy mające poprawić bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów ale także innych uczestników ruchu drogowego. Na pokład trafił m.in. system zapobiegania kolizjom czołowym (z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów), adaptacyjny tempomat, automatyczne światła drogowe, układ aktywnego utrzymywania pasa ruchu, system monitorowania martwego pola, oraz system Safe Exit Assist, który ostrzega kierowcę i pasażerów otwierających drzwi o nadjeżdżających z tyłu pojazdach.

Kia Cadenza to sedan klasy średniej, pozycjonowany wyżej od obecnej w Europie Kii Optimy. Takie samochody na Starym Kontynencie cieszą się jednak coraz mniejszą popularnością. Zatem nie ma co liczyć na to, że Cadenza dotrze i na nasz rynek.

Kia Cadenza 2020 faceliftingKia Cadenza 2020 facelifting Kia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.