Rozlana czekolada na A2. Finał sprawy miał miejsce w sądzie. Kierowca w sumie zapłaci 3300 zł

800 złotych grzywny i 2500 zł kosztów sądowych będzie musiał zapłacić kierowca, który doprowadził do głośnego wypadku na A2. Wywróciła się wtedy ciężarówka, a autostrada została zalana i sparaliżowana czekoladą.

Czekolada na A2 - finał sprawy w sądzie

Sąd w Słupcy stanął po stronie śledczych. Kierowca ciężarówki z czekoladą nie przyjął mandatu, twierdząc, że na drodze znajdowała się przeszkoda, której nie mógł wyminąć (nie potrafił dokładnie wyjaśnić okoliczności wypadku). Z kolei służby wskazywały raczej na nieuwagę kierowcy. Ich zdaniem albo zasnął, albo schylił się po coś w kabinie, stracił wtedy panowanie nad pojazdem, a ten wjechał w barierki i się przewrócił.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, sędzia Urszula Bożęcka nie dała wiary kierowcy. "Gdyby na na jezdni znajdował się nieznany przedmiot, to obwiniony miał możliwość dostrzeżenia go i wykonania manewrów w celu ominięcia" - mówiła sędzia w telewizyjnym wywiadzie.

Co grozi za rozlanie czekolady na autostradzie?

Kierowca będzie musiał zapłacić 800 zł grzywny. Znacznie dotkliwsze okażą się jednak koszty postępowania sądowego, bo wyniosły 2500 zł. Je również kierowca będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. W sumie zapłaci więc 3300 zł.

Koszty oczyszczenia autostrady z czekolady i odszkodowania dla Autostrady Wielkopolskiej za wstrzymanie ruchu na kilka godzin pokrył ubezpieczyciel z OC sprawcy.

>>> Zobacz. Kierowca ciężarówki staranował rogatki i wjechał pod nadjeżdżający pociąg:

Zobacz wideo

Wypadek na A2 - czekolada paraliżuje autostradę

To zdecydowanie jeden z najgłośniejszych wypadków ostatnich lat w Polsce. Paraliżująca ruch na autostradzie czekolada była na tyle nośnym tematem, że rozpisywały się o niej media na całym świecie. Do zdarzenia doszło w maju 2018 roku na autostradzie A2 w miejscowości Skarboszewo. Na drogę wylała się płynna mleczna czekolada, praktycznie całkowicie paraliżując ruch.

Kierowcy nie mogli jechać ani w kierunku Warszawy, ani Poznania. Służbą udało się puścić ruch jedną nitką, ale i tak tworzyły się gigantyczne korki. Usunięcie całej czekolady zajęło drogowcom długie godziny.

Wypadek cysterny z czekoladą - autor zdjęcie portal 'Twoja Słupca'Wypadek cysterny z czekoladą - autor zdjęcie portal 'Twoja Słupca' Wypadek cysterny z czekoladą - autor zdjęcie portal 'Twoja Słupca'

Więcej o:
Komentarze (32)
Rozlana czekolada na A2. Finał sprawy miał miejsce w sądzie. Kierowca w sumie zapłaci 3300 zł
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • le_szek

  Oceniono 43 razy 43

  "Służbą udało się puścić ruch jedną nitką"
  Służbą? SłużbĄ? Serio?
  SłużbOM!
  "Autor" powinien przepisać to teraz 100 razy...

 • astachanowicz

  Oceniono 17 razy 17

  "Służbą"... Zmroziło mnie. Kiedyś to była inteligencka Gazeta, kiedyś...

 • itisterriblywet

  Oceniono 17 razy 17

  Acha ... brawo redakcja ... "Służbą udało się puścić ruch jedną nitką,"
  Służbą !?? Serio?
  Czyli pewnie chłopaczek, gimbaza, który to pisał, jest zdrowom tkankom narodu ze wsi spod Grójca...

 • Gość: joka

  Oceniono 9 razy 9

  Autostrada dostała odszkodowanie za wstrzymanie ruchu? Ciekawe... Z jakiej paki? Bo nie wierzę by jakiemukolwiek kierowcy zwrócono choć złotówkę za stanie w korku...

 • czarnykatabas

  Oceniono 6 razy 6

  Ten wypadek przeszkodził samochodą i ich kierowcą. Nie tylko służbą.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 6 razy 6

  A nie prosciej bylo zwiezc dzieci z kilku przedszkoli :) posprzataliby za free :))))

 • spamboy

  Oceniono 6 razy 4

  "Służbą"
  FT bał się podpisać z imienia i nazwiska, taki jest z niego/niej głąb.

 • Gość: nauczyciel

  Oceniono 2 razy 2

  Notka pisana przez program komputerowy, a nie przez człowieka... Co będzie kiedy sztuczna inteligencja będzie układać artykuły i notki informacyjne? Pewna grupa zatrudnionych straci pracę. Może będzie mniej błędów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX