Nie przepuścił pieszego. Zatrzymała go policja i zabrała prawo jazdy

Tyle mówi się o pierwszeństwie na przejściach i bezpieczeństwie pieszych, ale wciąż są w Polsce kierowcy, którzy się tym nie przejmują. Nagranie dwudziestolatka, który prawie rozjechał pieszego pokazali właśnie policjanci Grupy Speed.

Kierowca mazdy zwrócił uwagę policjantów już chwilę wcześniej. Najpierw próbował wymusić pierwszeństwo na nieoznakowanym radiowozie. Przepuścił policjantów, ale szybko ich wyprzedził i z bardzo dużą prędkością wjechał na przejście dla pieszych. Kompletnie zignorował fakt, że samochód na prawym pasie zatrzymał się, żeby przepuścić pieszego i prawie go potrącił.

>>> Wszystko zarejestrowała policyjna kamera:

Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło wczoraj 30.01 w Grudziądzu na skrzyżowaniu ulic Al. 23 Stycznia, Piłsudskiego i Rapackiego. Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Za stworzenie zagrożenia, stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu.

Niedługo w Polsce zostaną zaostrzone przepisy. Jedną z głównych zmian będzie właśnie większa ochrona pieszych. Już rozpoczęły się oficjalne prace nad zmianami, które mają poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. Chodzi o trzy najważniejsze zapisy:

  • Pierwszeństwo pieszych przed przejściem.
  • Ujednolicenie limitu prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h bez względu na porę dnia.
  • Utrata prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.