Obwodnica Sanoka gotowa. Rzuć wszystko i pojedź w Bieszczady. Szybciej

Dobre informacje dla wszystkich, którzy wybierają się w Bieszczady. Już dzisiaj otworzona dla kierowców została obwodnica Sanoka. Nie tylko przeniesie ruch poza miasto, ale także znacznie skróci czas dojazdu w Bieszczady.

Już dzisiaj, 31 stycznia, kierowcy pojadą obwodnicą Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28. Mowa o 6,7-kilometrowym odcinku Zator - Medyka. Mapę obwodnicy widzicie powyżej na otwierającym zdjęciu.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Sanoka jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza tereny zabudowy miasta, a przez to poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego, zwiększenie przepustowości i prędkości ruchu tranzytowego na drogach DK28 i DK84

- czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Drogowcy podkreślają także, że obwodnica poprawi warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego pomiędzy Zatorem i Medyką.. Skróci się czas podróży w Bieszczady.

Zobacz wideo

Obwodnica Sanoka - co zrobiono?

Trasa główna posiada parametry techniczne drogi klasy GP (główna przyspieszona) o przekroju 2+1. Obwodnica jest połączona z innymi drogami poprzez cztery skrzyżowania jednopoziomowe:   

  • rondo na połączeniu obwodnicy z drogą wojewódzką nr 886 i drogą krajową nr 28 (ul. Krakowska)
  • skrzyżowanie na przecięciu obwodnicy z łącznikiem do ul. Okulickiego
  • rondo na przecięciu obwodnicy z nowym przebiegiem drogi powiatowej nr 2233R (ul. M. Konopnickiej) i łącznikiem do ronda „Beksińskiego” zlokalizowanego na istniejącym ciągu drogi krajowej nr 28
  • rondo na przecięciu obwodnicy z drogą krajową nr 84 (ul. Lipińskiego). Budowa skrzyżowania oraz przebudowa odcinka drogi krajowej nr 84 zapewnia również połączenie obwodnicy z ul. Zagórską (droga powiatowa nr G 117158R).

Zbudowano 12 obiektów inżynierskich (8 mostów i 4 wiadukty) oraz 18 przepustów (4 obiekty na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi).

Źródło: GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.