Kierowca BMW pędził 230 km/h we mgle, bo "spieszył się na święta". Teraz dostał 5000 zł kary i zakaz prowadzenia

Na drodze ekspresowej S3 kierowca BMW w skrajnie trudnych warunkach jechał 230 km/h. Teraz zapłaci za swój wyczyn. I to sporo.

"Spieszyłem się na święta"

Kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy grupy Speed, którzy poruszali się nieoznakowanym radiowozem marki BMW. 46-latek z województwa zachodniopomorskiego na trasie S3 pędził z prędkością 230 km/h. Kiedy obejrzał nagranie z rejestratora tłumaczył, że spieszy się z rodziną na święta. W gęstej mgle, a przez to przy zdecydowanie ograniczonej widoczności, śliskiej nawierzchni i prędkości 230 km/h nie miałby szans właściwie zareagować na nagłe zagrożenie. Kierowcy jadący przed 46-latkiem nie mogli go nawet zauważyć w odpowiednim momencie.

>>> Zobacz film z zatrzymania. Gęsta mgła, mokra droga, na liczniku ponad 230 km/h. Śpieszył się na święta i stracił prawo jazdy:

Sąd zdecydował o karze dla 47-latka

Do zatrzymania doszło 22 grudnia zeszłego roku. Teraz dowiadujemy się, że sąd w końcu zdecydował o karze dla nieodpowiedzialnego kierowcy BMW. Jak donosi "Auto Świat" ukarano go:

 • grzywną w wysokości 5 000 złotych,
 • oraz zakazem prowadzenia pojazdów przez pół roku.

To najwyższa możliwa kara. Sąd przychylił się do opinii policjantów, którzy w akcie oskarżenia wskazywali na skrajne lekceważenie bezpieczeństwa nie tylko swojego, ale także pasażerów i innych uczestników ruchu. Już od jakiegoś czasu policjanci grupy Speed wydali otwartą wojnę piratom drogowym. Niedługo czekają nas jeszcze ostrzejsze przepisy ruchu drogowego:

Więcej o:
Komentarze (156)
Kierowca BMW pędził 230 km/h we mgle, bo "spieszył się na święta". Teraz dostał 5000 kary i zakaz prowadzenia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Binx

  Oceniono 68 razy 52

  W Luxembourgu w zeszłym tygodniu 171 km/h w tunelu gdzie jest 90 km/h. Konfiskata sportowej fury (tez BMW) na miejscu, utrata prawa jazdy na 3 lata, potem badania psychiatryczne. 1500 euro mandatu plus 500 euro za braku sygnalizacji zmiany pasa przy hamowaniu. No i sprawa w sadzie.

 • Gość: za

  Oceniono 43 razy 29

  No i wreszcie o to chodzi, to było poważne naruszenie przepisów i dobrze, że nie skończyło się na "głupich" w tym przypadku i na pewno nie dotkliwych w 500 zł i 10 pkt. karnych.

 • obeznany

  Oceniono 51 razy 27

  W Szwajcarii pożegnałby się z prawem jazdy i samochodem.
  A tu, to tylko równoznaczność kilkanastu tankowań paliwa.

 • Gość: hippi

  Oceniono 34 razy 20

  A to się gostek przestraszył :) Pół roku bez prawka ! I 5000 grzywny! No no, nawet konie w Janowie rżą ze śmiechu

 • carlos512

  Oceniono 15 razy 13

  Kodeks karny:
  Art. 174
  § 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  więc nie twierdźcie, że został ukarany najsurowiej jak mógł....

 • fafik.laciaty

  Oceniono 39 razy 13

  Kara powinna być taka:
  Średnie dochody z ostatnich 6 miesięcy.
  Konfiskata pojazdu
  Odebranie prawa jazdy na 10 lat a po 10 latach przez 5 lat prawo jazdy tylko do jeżdżenia samochodami z blokadą prędkości do 70 km/h.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX