Nowe znaki drogowe w Genewie. Przedstawiają pary homoseksualne, seniorów i kobiety w ciąży

- Chodzi o walkę z dyskryminacją i promowanie różnorodności - mówią radni Genewy, którzy zdecydowali o nowych wzorach znaków przy przejściach dla pieszych.

250, czyli połowa znaków informujących o przejściach dla pieszych, na których widnieje sylwetka mężczyzny, zostanie wymieniona na znaki z sylwetkami: kobiet, par homoseksualnych, kobiet w ciąży, z fryzurami afro oraz seniorów. Tak zadecydowały władze Genewy.

Nowe znaki w Genewie. Przedstawiają kobiety i pary homoseksualne

Radni Genewy argumentują, że chodzi o walkę z dyskryminacją i promowanie różnorodności.

Nie chodzi tu o gadżet, ale sposób na pokazanie ewolucji społeczeństwa i wywołanie refleksji nad miejscem kobiet w przestrzeni publicznej

- mówi radna Sandrine Salerno.

Zmiana piktogramów na znakach informujących o przejściach dla pieszych nie jest - póki co - ostatnim słowem władz miejskich. Radni chcą, by również sygnalizacja świetlna uwzględniała sylwetki kobiet czy par homoseksualnych. Na przeszkodzie stoi jednak szwajcarskie prawo. Zezwala ono na niewielkie modyfikacje oznakowań informacyjnych, do których zaliczają się tablice informujące o przejściu dla pieszych. Inaczej jest ze znakami organizującymi ruch drogowy - te mają bardzo szczegółowe wzory, których nie można modyfikować.

Więcej o:
Komentarze (46)
Znaki drogowe z parami homoseksualnymi i kobietami w Genewie. "Koniec z dyskryminacją"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • po_pier

  Oceniono 38 razy 24

  Nadal ktoś twierdzi, że LGBT to nie ideologia? Nawet kościół katolicki na to by nie wpadł.

 • Gość: Wolfgang

  Oceniono 27 razy 19

  Na znakach zawsze są czarni. A co z innymi rasami? ;-)

 • po_pier

  Oceniono 35 razy 19

  Dyskryminacja otyłych, jeżdżących na wózkach inwalidzkich, chorych na anoreksję, osób po amputacjach, łysych, tych z odstającymi uszami, z dużym nosem, z krzyżykiem na piersi no i w końcu tych hetero, których nie przewidziano na nowych znakach. Będą tylko lesby, pedaIy i samotni. Normalnych związków nie przewidują.

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 15 razy 13

  Co za debilstwo tym elgebietom już do końca odyebao teraz sami pomyślcie czy chcecie mieć wszystko tak debilnie zrobione jak na tym durnym lewackim mitycznym zachodzie!

 • kac

  Oceniono 28 razy 12

  Komuś odwaliło do reszty z tą znakową genderozą...

 • Gość: smutny

  Oceniono 15 razy 11

  A gdzie transwestyci? A gdzie identyfikujący się jako helikopter bojowy? Poraża mnie ta nietolerancja. Czuję ból (bul, dla tych gramatycznie nietradycyjnych).

 • Gość: Stachu

  Oceniono 22 razy 10

  To jest kretynizm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX