Drugie życie beczek po oleju, czyli Zero Waste tam, gdzie się go nie spodziewasz

Piłkarzyki, grill, krzesła albo stoliki kawowe - to tylko kilka przykładów, do czego mogą posłużyć zużyte beczki po oleju. Petronas wspólnie z dwoma młodymi rzemieślnikami z Cremony stworzył kolekcję mebli, których głównym elementem są właśnie beczki.

Meble z beczek olejowych robi się już od lat 50. XX wieku. "Drugie życie beczek" wpisuje się w koncepcję zrównoważonego rozwoju i jest zgodne z coraz popularniejszym stylem życia Zero Waste. Zdecydowanie najpopularniejszym meblem, jaki się robi z beczek tego typu są oczywiście stoły - beczka jest w nich podstawą. Petronas zaprosił teraz do współpracy dwóch rzemieślników z Cremony, żeby wspólnie stworzyć kolekcję mebli.

Efekty projektu będzie można zobaczyć podczas targów i innych imprez, na których będzie obecna marka Petronas. Dzięki meblom z beczek wystrój stoisk będzie spójny wizualnie, a same eksponaty będą przypominać o tym, jak istotny jest recykling i dbałość o środowisko.

- czytamy w oficjalnym komunikacie. Jakie meble powstały w ramach tego projektu?O stolikach wspominaliśmy, ale na tym pomysły ekipy się nie skończyły, stworzono także:

  • fotele,
  • krzesła,
  • stoliki kawowe,
  • stoliki pod gramofon,
  • oraz grille.
Zobacz wideo
Czy kupiłbyś/-abyś meble z recyklingu?
Więcej o: