Robert Kubica będzie ambasadorem rządowych zmian w prawie drogowym?

Mateusz Morawiecki spotkał się z Robertem Kubicą, by rozmawiać o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Po spotkaniu na facebookowym profilu premiera pojawiła się zapowiedź roli, w jakiej Kubica może wystąpić w najbliższym czasie.
Nie ma to jak spotkać się z mistrzem kierownicy, gdy zastanawiamy się nad najlepszymi rozwiązaniami związanymi z bezpieczeństwem na drogach… Jak mówiłem kilka dni temu poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego jest dla mnie jednym z priorytetów tej kadencji i stoi w centrum zainteresowania rządu. Jednak nowe przepisy nie wystarczą - musimy wspólnie zacząć praktykować bezpieczną jazdę. A kto wie o niej więcej niż Robert Kubica? SZYBKA?? kawa z mistrzem i od razu poczułem, że to właściwy ambasador nadchodzących zmian

- napisał premier Morawiecki na swoim profilu facebookowym.

Robert Kubica będzie ambasadorem rządowych zmian w prawie drogowym?

Słowa premiera sugerują, że Robert Kubica weźmie udział w rządowej kampanii informacyjnej, która poprzedzi wprowadzenie nowych przepisów drogowych. Chodzi o trzy najważniejsze zmiany:

  1. Wprowadzenie pierwszeństwa pieszych jeszcze przed przejściem. Co bardzo ważne, nie chodzi o bezwzględne pierwszeństwo, o którym informowały niektóre media. Pisaliśmy o tym tutaj: Nie! Pieszy nie będzie miał bezwzględnego pierwszeństwa.
  2. Wprowadzenie jednolitego ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h, bez względu na porę dnia. Dziś w godzinach 23:00-5:00 prawo zwiększa limit do 60 km/h.
  3. Utrata prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h nie tylko w terenie zabudowanym, ale również poza nim.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.