TDJ przejmuje Teamtechnik Production Technology. Polska spółka chce być liderem e-mobility w Europie

Rodzinna firma inwestycyjna TDJ przejęła polską spółkę Teamtechnik Production Technology - lidera w produkcji zautomatyzowanych linii montażowych dla branży motoryzacyjnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, należącą dotychczas do niemieckiej firmy rodzinnej Teamtechnik Maschinen und Anlagen (Teamtechnik MA).

Polska firma inwestycyjna TDJ przejęła większość akcji polskiego oddziału niemieckiego Teamtechnik. To bardzo ważne wydarzenie dla polskiej branży producentów części. Przedstawiciele TDJ i polskiego oddziału Teamtechnik zapowiadają, że to dopiero początek. Planowane są kolejne akwizycje (przejęcia spółek - red.), które mają sprawić, że Teamtechnik Polska będzie liderem branży e-mobility w Europie.

Czym zajmuje się Teamtechnik Production Technology?

Grupa Teamtechnik MA to założona w 1976 roku niemiecka firma rodzinna, jeden z liderów na globalnym rynku innowacyjnych technologii produkcji systemów montażu i testowania dla branży motoryzacyjnej, medycznej oraz solarnej. Jej klientami są takie firmy jak: BMW, Volkswagen, Porsche, Daimler, fabryki Ferrari, a także producenci wyłącznie elektrycznych samochodów oraz Geely czy Novartis.

Polski oddział Grupy powstał w 2005 roku, przy współudziale obecnych członków zarządu – Jacka Przysady, Ullricha Kästnera i Grzegorza Szydełko. Polski Teamtechnik prowadzi działalność w oparciu o zakłady w Skawinie i Ostrowie Wielkopolskim, zatrudniając ponad 250 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Spółka odpowiada za projektowanie, produkcję i montaż u klienta inteligentnych linii produkcyjnych wytwarzających części i podzespoły w obszarze e-mobility i pojazdów autonomicznych. Firma już dziś pracuje nad liniami do produkcji części dla modeli samochodów, które pojawią się w sprzedaży za kilka lat.

Produkty wytwarzane i testowane na liniach produkowanych przez Teamtechnik PT to m.in: czujniki, jednostki napędowe silników elektrycznych, elementy skrzyni biegów i systemów chłodzących do samochodów elektrycznych, poduszki powietrzne, elementy zawieszenia, układu hamulcowego i układu kierowniczego.

Bardzo cieszymy się na możliwość współpracy z TDJ, której nie traktujemy jako typowego inwestora finansowego. Szerokie kompetencje zespołu TDJ, choćby w zakresie optymalizacji procesów, rozwoju kadry zarządzającej, a także kompetencji na rynkach narzędzi finansowych będą mocnym wsparciem dla realizacji strategii naszej firmy zwłaszcza w obszarach rozwiązań dla e-mobility i producentów baterii również poza motoryzacją

– mówi Jacek Przysada, prezes zarządu polskiego Teamtechnik PT.

TDJ przejmuje większość akcji polskiego oddziału Teamtechnik PT

Teamtechnik PT poszerzył portfel TDJ Equity, który obecnie tworzą spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w WarszawieFAMUR, PGO, Zamet oraz spółki niepubliczne: FPM i NIUW Glinik. Strategia TDJ Equity zakłada inwestycje w spółki o skalowalnym modelu biznesowym, wysokim potencjale eksportowym oraz konsolidacyjnym, z własnym produktem i marką, działające m.in. w sektorach: automatyzacji, AKPiA, opakowań, spożywczym, kosmetycznym i recyklingu.

Więcej o: