Wyprzedzał na trzeciego. Nie wie czemu zatrzymała go policja, skoro "nic się nie stało"

Wieloletnie posiadanie prawa jazdy powinno zobowiązywać do wyjątkowo dobrej znajomości przepisów. Kierowca z Gliwic posiada (a raczej posiadał) uprawnienia do kierowania pojazdami od 42 lat. Mimo to gdy został zatrzymany przez policję za wyprzedzanie na trzeciego twierdził, że przecież "nic się nie stało".

Do zatrzymania doszło w Gliwicach na ul. Zygmuntowskiej. Policjanci z grupy Speed poruszający się nieoznakowanym radiowozem, zatrzymali mężczyznę jadącego samochodem marki Volvo. 61-kierowca wyprzedzał "na trzeciego", zajeżdżał drogę innym kierowcom i zmuszał ich do gwałtownego hamowania.

Po zatrzymaniu brawurowy kierowca powiedział policjantom, że posiada prawo jazdy już ponad 42 lata i nie rozumie, dlaczego jest kontrolowany, skoro nic się nie stało. Widocznie jego zdaniem wyprzedzanie innego pojazdu, mimo że z naprzeciwka również jechało auto, nie jest niczym nadzwyczajnym. W wyniku brawurowej jazdy kierowca Volvo zajechał drogę kierującemu białym Citroenem, zmuszając go do nagłego hamowania.

Po wyjaśnieniu przewinienia policjanci zatrzymali mężczyźnie jego uprawnienia do kierowania pojazdami. Dokument, wraz z nagraniem z kamery umieszczonej w radiowozie, trafi do sądu. Za takie wykroczenie kodeks przewiduje grzywnę w wysokości do 5 tys. zł.

Na poniższym wideo widać dokonania gliwickiego kierowcy:

Więcej o:
Komentarze (11)
Wyprzedzał na trzeciego. Nie wie czemu zatrzymała go policja skoro "nic się nie stało"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gieniu

  Oceniono 10 razy 6

  Niestety bardzo wielu kierowców tak robi i nie widzi w tym nic złego...

 • realistas

  Oceniono 5 razy 3

  Powinien stracić prawo jazdy za niebezpieczną jazdę.

 • Gość: zielony listek

  0

  Prawko zabrane a samochód na policyjny parking:)

 • Gość: Xxx

  Oceniono 2 razy 0

  W koncu moze zaczna częściej używać 86 art Kw. & 3, Tylko czy wolny sąd zgodzi na zakaz prowadzenia pojazdów.

 • Gość: Tomek

  Oceniono 2 razy 0

  A kto bogatemu zabroni?

 • Gość: śmierć mordercom

  Oceniono 5 razy -3

  kiedy w końcu ci niebiescy mordercy zaczną być pożyteczni, i zaczną łapać złodziei aut, bo jak na razie to złodzieje są mądrzejsi od tych pasożytów ... już tłumacze czemu........
  - jak złodziej ukradnie auto ,to jedzie zgodnie z przepisami żeby go nie zatrzymali, a zwykły uczciwy polak jest w tym czasie zatrzymany za przekroczenie prędkości................ juz rozumiecie..... mi ukradli 2 auta i nigdy się nie odnalazły, dlatego pluje na tych niebieskich pasożytniczych śmieci..... i zyczę im smierci..........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX