Na A1 będą wyburzane wiadukty. Utrudnienia już dzisiaj od 16:00, o 19:00 autostrada zostanie zamknięta. Do poniedziałku

Drogowcy w ten weekend będą wyburzać sześć wiaduktów na autostradzie A1, a tak poważna operacja wiąże się z czasowym zamknięciem drogi. Już w piątek wieczorem zamknięty zostanie odcinek Tuszyn - Piotrków Trybunalski Zachód. Jak ominąć utrudnienia i nie utknąć w korku?

Uwaga, kierowcy. Utrudnienia na autostradzie A1 w ten weekend

Na czas rozbiórki wiaduktów KONIECZNE BĘDZIE ZAMKNIĘCIE DLA RUCHU AUTOSTRADY A1 NA ODCINKU OD WĘZŁA TUSZYN DO WĘZŁA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI ZACHÓD!

- ostrzega wielkimi literami w oficjalnym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi dokładnie o autostradę A1 na odcinku węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski. Kierowców czekają tam w ten weekend bardzo poważne utrudnienia, bo drogowcy będą wyburzać sześć wiaduktów. Ten fragment A1 zostanie zamknięty na cały weekend.

Rzecznik GDDKiA poinformował, że wiadukty zostaną wyburzone, a w ich miejsce powstaną nowe. Zamknięcie i wyburzenie obecnych wiaduktów spowodowane jest ich złym stanem technicznym oraz nieodpowiadającym obecnym standardom i parametrom technicznym. Wyburzone zostaną wiadukty na drogach lokalnych:

 • Srock - Wodzinek,
 • Imielna - Sierosław,
 • Przydatki - Doły Brzeskie,
 • Papieże - Karlin,
 • Władysławów - Żychlin,
 • Bąkowiec - Polesie.

Kiedy możemy się spodziewać utrudnień na A1? Już w piątek podczas powrotów z pracy

Kierowcy powinni unikać autostrady A1 już w piątek w godzinach popołudniowych, czyli wtedy, kiedy wielu z nas akurat kończy pracę. Pierwsze zatrzymania ruchu, które potrwają około kilkudziesięciu minut, rozpoczną się około 16:00. Służby będą wprowadzać tymczasową organizację ruchu. Już wtedy musimy się więc spodziewać sporych utrudnień. Całkowite zamknięcie drogi planowane jest na piątek o godz. 19:00.

Kiedy odcinek A1 węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski będzie znowu przejezdny? Drogowcy obiecują, że wszystkie prace zostaną zakończone do poniedziałku i godziny 06:00.

Podsumowując, A1 na tym odcinku będzie zamknięte od 19:00 w piątek do 06:00 w poniedziałek.

Autostrada A1 częściowo zamkniętaAutostrada A1 częściowo zamknięta fot. GDDKiA

Autostrada A1 częściowo zamkniętaAutostrada A1 częściowo zamknięta fot. GDDKiA

Zamknięta autostrada A1 - jak objechać zamknięty odcinek?

Dla kierowców przygotowano następujące objazdy:

 • Jadąc od Łodzi w kierunku Katowic: na węźle Tuszyn trzeba zjechać z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock jechać w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ powinniśmy zjechać w prawo na drogę ekspresową S8 i dojechać nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.
 • Jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi: należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do najbliższego węzła - Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

>>> Do Studia Biznes przyjechał nowy Ford Focus ST. Jak jeździ 280-konny hot hatch?

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (30)
Autostrada A1 częściowo zamknięta. W weekend kierowców czekają spore utrudnienia [Mapy i objazdy]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • blasphemy

  Oceniono 12 razy 10

  dziękujemy za czytelne i informacyjne mapki.

 • Gość: Iewx

  Oceniono 6 razy 4

  Co za naród:robią źle,nie robią też źle.Zamiast się cieszyć że wykonawca działa mimo zimowej przerwy to marudzą.

 • Gość: wiesiek

  Oceniono 7 razy 3

  jak zwykle nie pasuje , teraz lodzkie ma ferie , potem lodzkie mialo by karnawal nastepnie lodzkie by mialo wielkanoc a o wakcjach ze lodzkie bedzie mialo nie wspomne .Zawsze zle , ciesz sie ze zrobia a na narty lec samolotem jak cie stac

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 3

  Super. Będą nowe. Za unijne pieniądze. Brać póki PiS nie zepsuje do reszty relacji z Unią.

 • belferka1950

  Oceniono 2 razy 2

  Nie planuję jechać tamtędy. Niech robią póki Unia jeszcze płaci za takie roboty.

 • belferka1950

  Oceniono 2 razy 2

  Nie planuję jechać tamtędy. Niech robią póki Unia jeszcze płaci za takie roboty.

 • pcat

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwne, myślałem, że ona już jest zamknięta. Jechałem tamtędy w poprzedni weekend i był jeden wielki korek i roboty drogowe. Czy może być jeszcze gorzej?

 • Gość: Klakier

  Oceniono 1 raz 1

  Wszyscy podniecają się brakiem przejazdu przez DWA dni autostradą... A co mają powiedzieć lokalsi, którym odcięto przejazd nad autostradą przez pół roku.

 • Gość: ddd

  0

  na pewno A 1 jeden?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX