Na A1 będą wyburzane wiadukty. Utrudnienia już dzisiaj od 16:00, o 19:00 autostrada zostanie zamknięta. Do poniedziałku

Drogowcy w ten weekend będą wyburzać sześć wiaduktów na autostradzie A1, a tak poważna operacja wiąże się z czasowym zamknięciem drogi. Już w piątek wieczorem zamknięty zostanie odcinek Tuszyn - Piotrków Trybunalski Zachód. Jak ominąć utrudnienia i nie utknąć w korku?

Uwaga, kierowcy. Utrudnienia na autostradzie A1 w ten weekend

Na czas rozbiórki wiaduktów KONIECZNE BĘDZIE ZAMKNIĘCIE DLA RUCHU AUTOSTRADY A1 NA ODCINKU OD WĘZŁA TUSZYN DO WĘZŁA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI ZACHÓD!

- ostrzega wielkimi literami w oficjalnym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi dokładnie o autostradę A1 na odcinku węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski. Kierowców czekają tam w ten weekend bardzo poważne utrudnienia, bo drogowcy będą wyburzać sześć wiaduktów. Ten fragment A1 zostanie zamknięty na cały weekend.

Rzecznik GDDKiA poinformował, że wiadukty zostaną wyburzone, a w ich miejsce powstaną nowe. Zamknięcie i wyburzenie obecnych wiaduktów spowodowane jest ich złym stanem technicznym oraz nieodpowiadającym obecnym standardom i parametrom technicznym. Wyburzone zostaną wiadukty na drogach lokalnych:

  • Srock - Wodzinek,
  • Imielna - Sierosław,
  • Przydatki - Doły Brzeskie,
  • Papieże - Karlin,
  • Władysławów - Żychlin,
  • Bąkowiec - Polesie.

Kiedy możemy się spodziewać utrudnień na A1? Już w piątek podczas powrotów z pracy

Kierowcy powinni unikać autostrady A1 już w piątek w godzinach popołudniowych, czyli wtedy, kiedy wielu z nas akurat kończy pracę. Pierwsze zatrzymania ruchu, które potrwają około kilkudziesięciu minut, rozpoczną się około 16:00. Służby będą wprowadzać tymczasową organizację ruchu. Już wtedy musimy się więc spodziewać sporych utrudnień. Całkowite zamknięcie drogi planowane jest na piątek o godz. 19:00.

Kiedy odcinek A1 węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski będzie znowu przejezdny? Drogowcy obiecują, że wszystkie prace zostaną zakończone do poniedziałku i godziny 06:00.

Podsumowując, A1 na tym odcinku będzie zamknięte od 19:00 w piątek do 06:00 w poniedziałek.

Autostrada A1 częściowo zamkniętaAutostrada A1 częściowo zamknięta fot. GDDKiA

Autostrada A1 częściowo zamkniętaAutostrada A1 częściowo zamknięta fot. GDDKiA

Zamknięta autostrada A1 - jak objechać zamknięty odcinek?

Dla kierowców przygotowano następujące objazdy:

  • Jadąc od Łodzi w kierunku Katowic: na węźle Tuszyn trzeba zjechać z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock jechać w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ powinniśmy zjechać w prawo na drogę ekspresową S8 i dojechać nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.
  • Jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi: należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do najbliższego węzła - Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

>>> Do Studia Biznes przyjechał nowy Ford Focus ST. Jak jeździ 280-konny hot hatch?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.