Toyota zapowiada nowego crossovera. To mały SUV zbudowany na Yarisie

Toyota wprowadzi do europejskiej oferty kolejnego SUV-a. Nowy model powstanie na platformie Yarisa. Co więcej - ma być tańszy od popularnego C-HR'a.

Gama SUV-ów Toyoty już niedługo powiększy się o kolejnego zawodnika. Nowy model powstanie na platformie GA-B, czyli tej samej, na której bazuje Yaris. Modułowość tej konstrukcji sprawia, że można na niej zbudować samochody o różnych wymiarach i rozstawie osi. Producent zapowiada, że nowy crossover ma nawiązywać wyglądem do miejskiego Yarisa.

Póki co nazwa nowego miejskiego SUV-a, data wprowadzenia oraz planowany nakład produkcyjny nie są znane. Wiadomo jedynie, że model będzie produkowany razem z następną generacją Yarisa w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes we Francji. Obecnie powstaje w niej Yaris trzeciej generacji.

Nowy model dołączy do Yarisa, który odniósł w Europie ogromny sukces. Spodziewamy się, że do 2025 roku oba auta będą odpowiadały w sumie za około 30% sprzedaży Toyoty w regionie. Ostateczny projekt nadwozia zostanie zaprezentowany już wkrótce. Nie będzie to po prostu Yaris z powiększonym nadwoziem i podniesionym zawieszeniem, ale zupełnie nowy, odrębny B-SUV o zwartym, dynamicznym nadwoziu i indywidualnym charakterze

- podsumował Matt Harrison, wiceprezydent Toyota Motor Europe.

Toyota B-SUV oparty na Yarisie, teaserToyota B-SUV oparty na Yarisie, teaser Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.