Ford szykuje następcę Mondeo. Zastrzegli nazwę Stormtrak

Ford zastrzegł w europejskim urzędzie patentowym nową nazwę. Model Stormtrak prawdopodobnie zastąpi dotychczasowe Mondeo.

Obecna, piąta generacja Forda Mondeo ma już sześć lat. Choć w ubiegłym roku amerykański sedan przeszedł delikatny facelifting, marka póki co milczy na temat kolejnej generacji. I wiele wskazuje na to, że z Mondeo się pożegnamy. Jednak motoryzacja nie lubi próżni - na portalu Motor1 pojawiła się informacja, że popularnego sedana zastąpi uterenowione kombi. Właśnie ten model może nosić nazwę Stormtrak, którą Ford właśnie zastrzegł na Starym Kontynencie. Pojawiły się też informacje o zastrzeżeniu nazwy Mondeo Evos.

Zmiany w gamie modelowej

Ford szykuje się do mocnego namieszania na europejskim rynku. Mimo dość przeciętnej sprzedaży modelu Edge, zapadła decyzja o przywiezieniu do Europy jeszcze większego i potężnego Explorera. Na rynek trafi też nowa Kuga (a ta klasa SUV-ów jeszcze długo będzie cieszyła się dużą popularnością), oraz zupełnie nowy miejski crossover - Puma. Widać, że marka mocno zmienia swój wizerunek. Już zrezygnowano z produkcji rodzinnego C-Maxa, a przyszłość większych rodzinnych modeli, S-Maxa i Galaxy, stoi pod znakiem zapytania. Zamiast minivanów, amerykański producent stawia więc na modne SUV-y i crossovery.

Następca Forda Mondeo ma powstać w oparciu o zmodyfikowaną modułową platformę C2, na której bazuje nowy Focus. Plotki głoszą, że jeśli chodzi o konkurencję, uterenowione kombi ma celować w Subaru Outback. Gama silnikowa obejmie dobrze znane w marce jednostki EcoBoost (doładowany motor 1.5) i EcoBlue (wariant o pojemności dwóch litrów), jednak mówi się także o rozwiązaniach hybrydowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.