Kolejny odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy. Pojedziemy trasą S7 z lotniska na południe

Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. Mowa o fragmencie drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola.

Odcinek od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola (z węzłem) o długości 6,6 km będzie posiadał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Zostaną wybudowane dwa węzły drogowe: Zamienie i Lesznowola. Poza nimi powstaną obiekty inżynierskie, kładka pieszo-rowerowa, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Prace odwlekły się w czasie ze względu na odstąpienie od umowy z poprzednim wykonawcą. Decyzja ta była poprzedzona wielokrotnymi wezwaniami poprzedniego wykonawcy, firmy Rubau Polska, do rzetelnej i zgodnej z podpisaną umową realizacji kontraktu. Nowym wykonawcą została firma Polaqua.

Kolejne odcinki S7 w realizacji

W realizacja są także dwa inne odcinki trasy S7: Lesznowola - Tarczyn Płn. oraz Tarczyn Płn. - obwodnica Grójca. Po zakończeniu prac na trasie S7 na odcinku Warszawa - Grójec, kierowcy zyskają nowy wyjazd z Warszawy w kierunku Krakowa. Podróżujący na południe kraju od Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, a w przyszłości również do Krakowa, dojadą bezkolizyjną drogą ekspresową.

Trasa S79, Warszawa PołudnieTrasa S79, Warszawa Południe GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Agora SA