Licznik cofnięty o prawie pół miliona kilometrów. Padł kolejny rekord

Volkswagen z licznikiem cofniętym o 300 tys. km nie jest już najbardziej "cofniętym" samochodem, który do kontroli zatrzymała drogówka. Dostawcze Iveco przebiło ten wynik o prawie 200 tys. km.

Od dwóch tygodni policjanci spisują stan liczników w kontrolowanych samochodach - nowe przepisy wprowadziły taki obowiązek. Co kilka dni informujemy o kolejnych rekordzistach.

Powstał nawet poradnik dla przestraszonych kierowców, których samochody mają cofnięty licznik.

Licznik cofnięty o pół miliona kilometrów

Niechlubny rekord sprzed tygodnia właśnie został pobity.

W oplu skontrolowanym w Dębowie na liczniku brakowało prawie 50 tysięcy kilometrów, jednak rekordzistą zdecydowanie było Iveco, które policjanci skontrolowali w Gorzeniu. W tym przypadku rozbieżność między stanem licznika podczas policyjnej kontroli a danymi wpisanymi przez diagnostę wynosiła prawie 480 tysięcy kilometrów

- mówi podkom. Justyna Andrzejewska.

Samochody trafiły na policyjny parking. Pozostaną na nim do chwili wyjaśnienia, kto odpowiada za zlecenie i cofnięcie liczników.

Więzienie za cofanie licznika

Od 25 maja 2019 roku mamy w polskim systemie prawnym nowe przestępstwo polegające na zmianie wskazań licznika samochodu, ingerencji w prawidłowość pomiaru oraz zleceniu innej osobie dokonania zmiany wskazań licznika lub ingerencji w prawidłowość pomiaru. Zgodnie z nowym art. 306a Kodeksu Karnego przestępstwo to jest zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności, a w przypadku tzw. mniejszej wagi karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

Trzeba jednak wiedzieć, że kierowcy, którzy kupili samochód z drugiej ręki, w którym ktoś wcześniej zlecił cofnięcie licznika, nie są zagrożeni karą pozbawienia wolności. Wszystkiego o cofaniu liczników dowiesz się stąd.

Więcej o:
Komentarze (114)
Licznik cofnięty o pół miliona kilometrów. Padł kolejny rekord
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Obserwator

  Oceniono 89 razy 83

  A jaka kara grozi za cofnięcie Polski do lat sześćdziesiątych 20-tego wieku?

 • eti.gda

  Oceniono 34 razy 32

  Do szemranego warsztatu samochodowego przyjeżdża klient. Właściciel pyta:
  - To o ile cofamy liczniczek, łaskawy panie?
  - Jakie cofamy, dodajemy 50 000 kilometrów!
  - Ach, przepraszam, nie poznałem pana, panie pośle!

 • mccudden

  Oceniono 34 razy 32

  Będąc człowiekiem od sprzedaży używanych aut własnej marki w sieci "Iveco" wyciągnąłbym ten samochód z policyjnego dołka, odświeżyłbym i wykorzystał w reklamie:

  "To jest Iveco na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym Iveco? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”

  I tu wchodzi przebitka na licznik z półmilionem kilometrów.

 • bsdw

  Oceniono 37 razy 29

  Na szczęście niedługo wszyscy będziemy jeździli nowym Narodowym Samochodem Elektrycznym - "WYKLĘTY"

 • gj61

  Oceniono 25 razy 11

  Do 5 lat pozbawienia wolności.... To tyle ile "kosztuje" życie w katolskiej Polsce, hmmm..... za nienarodzone dziecko dadzą się pokrajać, "klauzule sumienia" przywołują, a bandytom zabijającym człowieka na oczach dziecka "serwują" 5 i 4 lata ("mniejszej wagi"... zapewne).
  Drogie macie... liczniki w ma ryj nej Polandii, bardzo drogie.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 14 razy 10

  dwie informacje które powodują u mnie ścisk żołądka oraz refleksję żę rządzam nami idioci a GW się nawet nie zająknie że prawo jest wadliwe :
  "Samochody trafiły na policyjny parking"
  "kierowcy, którzy kupili samochód z drugiej ręki, w którym ktoś wcześniej zlecił cofnięcie licznika, nie są zagrożeni karą pozbawienia wolności."
  Samo zatrzymanie auta na parkingu jest karą !!!!!!!

 • Gość: zadumany

  Oceniono 9 razy 9

  Jak tu kupić niedrogiego dostawczaka który ma 250tys przebiegu i 10 lat???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX