Toyota obniża ceny hybryd o akcyzę. RAV4 i Camry 2020 mają być tańsze o 7,3 proc.

Hybrydowe Toyoty mają być teraz tańsze o akcyzę. EkoBonus na samochody hybrydowe ma oddać nabywcom korzyści z nowych niższych stawek akcyzy. W zależności od modelu ma być taniej o 1,5 lub 7,3 proc.

Toyota wprowadziła do cenników swoich hybrydowych modeli EkoBonus. Ma to związek z nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym, która weszła w życie 1 stycznia i obniża o połowę stawkę akcyzy na elektryczne samochody hybrydowe z silnikami do 3,5 litra. Obniżki mają być spore - przykładowo Toyota RAV4 Hybrid z rocznika 2020 będzie w Polsce tańsza o 14 000 zł.

O ile będą teraz tańsze hybrydowe Toyoty?

 • Yaris Hybrid - o 1,5 proc.,
 • Corolla Hybrid - o 1,5 proc.,
 • C-HR Hybrid - o 1,5 proc.,
 • RAV4 Hybrid - o 7,3 proc.,
 • Camry Hybrid - o 7,3 proc.

Toyoty tańsze o akcyzę - o co chodzi?

Ile wynosi akcyza na samochody spalinowe? 3,1 proc. na modele z silnikami o pojemności do 2 litrów oraz 18,6 proc. na samochody z większymi silnikami. Nowe przepisy, które dotyczą samochodów sprowadzonych do kraju po 1 stycznia 2020 r., obniżają stawki akcyzy o połowę, a zatem odpowiednio do 1,55 proc. i 9,3 proc. w przypadku samochodów hybrydowych, nieładowanych z zewnętrznej sieci.

Podatek akcyzowy jest liczony od ceny zakupu przez importera, a zatem obejmuje cenę hurtową producenta oraz cło, nie jest natomiast naliczany od kosztów dystrybucji i marży oraz podatku VAT. Z tego powodu wpływ obniżki akcyzy na cenę detaliczną auta jest nieco mniejszy i wynosi odpowiednio 1,5 proc.  oraz 7,3 proc.

- tłumaczy Toyota, producent, który sprzedaje na naszym rynku zdecydowanie najwięcej samochodów hybrydowych.

>>> Zobacz. Nawet 90 tys. zł dopłaty do auta na wodór. Właśnie ruszył nowy program:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (14)
Toyota obniża ceny hybryd o akcyzę. RAV4 i Camry 2020 mają być tańsze o 7,3 proc.
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  Hmmm. Właśnie sprawdzam sobie cennik Camry na rok 2020 i tak jak w poprzednim roku najtańsza wersja była po 142000 zł tak i na rok 2020 po tyle jest.

 • Gość: mirek

  Oceniono 4 razy 0

  Ładna obniżka, dobrze że w końcu ktoś docenił hybrydowe toyoty. Takie niskoemisyjne auta, których się nie ładuje dobrze się u nas sprawdzają

 • 4slash

  Oceniono 2 razy 0

  Na razie to tylko zapowiedzi. Nic nie staniało bo jest wyprzedaż rocznika 2019 a to nie ma związku z obniżeniem akcyzy.

 • liczbynieklamia

  Oceniono 4 razy -2

  Próbowałem się uszczypnąć, ale to chyba nie sen. Po obniżce podatków samochody naprawdę staniały! Oczywiście nie o tyle, ile powinny (8.5% zamiast 7.3% w przypadku silników > 2.0), ale to i tak szok.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX