Kaskadowy pomiar prędkości już dzisiaj. To skuteczna metoda na piratów drogowych

Policja w całym kraju planuje dzisiaj wzmożone kontrole. Kierowcy muszą się liczyć z kaskadowymi pomiarami prędkości. To znacznie skuteczniejsza metoda wyłapywania kierowców, którzy przekraczają ograniczenia.

Kaskadowy pomiar prędkości - co to jest?

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi

- wyjaśnia policja. To sposób na kierowców, którzy widząc policjantów zwalniają do dozwolonej na danej drodze prędkości, a po minięciu radiowozu od razu przyspieszają. Kaskadowy pomiar prędkości sprawia, że taka osoba jest łapana na kolejnej, rozstawionej kawałek dalej kontroli.

>>> Zobacz. Kierowca zignorował czerwone światło. W jego samochód uderzyły dwa tramwaje:

Zobacz wideo

W oficjalnym komunikacie policja podaje, że szczególnym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny, w tym m.in. uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.