Kierowca BMW pędził 230 km/h we mgle, bo "spieszył się na święta"

Tyle mówi się o "dostosowaniu prędkości do warunków na drodze". Ten kierowca widocznie za nic miał to stwierdzenie, bo w gęstej mgle pędził 230 km/h.

W okresie świątecznym wielu kierowców spędziło długie godziny za kółkiem. Podróżując w rodzinne strony nie zawsze mogli liczyć na dobre warunki pogodowe. Szczególne utrudnienia spotkały kierowców w województwie lubuskim - tam drogi spowiła gęsta mgła. Mokra nawierzchnia i ograniczona widoczność nie sprzyjały bezpiecznej jeździe. Jednemu kierowcy mimo to wyjątkowo się spieszyło.

"Spieszyłem się na święta"

Kierowca BMW został zatrzymany przez funkcjonariuszy grupy Speed, którzy poruszali się nieoznakowanym radiowozem marki BMW. 46-latek z województwa zachodniopomorskiego na trasie S3 pędził z prędkością 230 km/h. Kiedy obejrzał nagranie z rejestratora tłumaczył, że spieszy się z rodziną na święta. W gęstej mgle a przez to zdecydowanie ograniczonej widoczności i śliskiej nawierzchni, przy prędkości 230 km/h nie byłoby szans właściwie zareagować na nagłe zagrożenie. Kierowcy jadący przed 46-latkiem nie mogli go nawet zauważyć w odpowiednim momencie.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i poinformowali o skierowaniu sprawy do sądu. Mężczyznę czeka zatem dużo bardziej dotkliwa kara niż mandat.

Grupa Speed

Grupa Speed od kilku miesięcy działa na terenie województwa lubuskiego. Policjanci ruchu drogowego pełnią służbę w miejscach, gdzie dochodzi do zdarzeń drogowych, a kierowcy pozwalają sobie na zbyt wiele. Już ponad 3 tys. kierowców zostało ukaranych za swoje przewinienia.

Wolniej, ale bezpiecznie do celu. To hasło powinno przyświecać każdemu kierowcy, szczególnie w okresie wzmożonego ruchu, jak ten w okolicy świąt czy Sylwestra. Pamiętajmy, że bliscy czekają na nas lub z nami podróżują i jesteśmy za nich odpowiedzialni. Pamiętać należy również o tym, że na drodze nigdy nie jesteśmy sami. Piesi, rowerzyści czy osoby podróżujące w innych pojazdach, to w przypadku spowodowania przez nas zdarzenia drogowego, jego potencjalne ofiary.

Pędził we mgle 230 km/hPędził we mgle 230 km/h Policja

Więcej o:
Komentarze (20)
Kierowca BMW pędził 230 km/h we mgle, bo "spieszył się na święta"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • asyndrome

  Oceniono 4 razy 4

  bmw

 • Gość: Pedro

  Oceniono 3 razy 3

  Kretyn jechał 230 km/h we mgle. Mógł zabić kogoś z waszych rodzin. Gawiedź z moto.pI jedzie po policji.

 • Gość: sg

  Oceniono 2 razy 2

  POcisk manerwujacy bmw bardzo mały muzg

 • Gość: Jaca

  Oceniono 4 razy 2

  Widać więcej pustaków się znajdzie - nie tylko na drogach.

 • Fred Cziki

  Oceniono 1 raz 1

  BMW = B-ędziesz M-iał W-pierdziel albo B-ędziesz M-iał W-ypadki de facto B-yczy M-afijny-W-óź.

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Dożywotnio zabrać prawko

 • Gość: Jaca

  0

  Widać więcej pustaków się znajdzie - nie tylko na drogach.

 • Gość: Yoda

  Oceniono 2 razy -2

  Taaaa, w DE nic by mu nie zrobili, ok spory wspolczynnik dresa w bmw w Polsce, ale nie generalizujcie, jechal droga S3 gdzie bodaj „dozwolone” jest 120kmh to ze cisnal 230kmh nie zmieni juz szans na przezycie przy kolozji, lepszy taki popierdzielac w deszczu i mgle na lewym pasie niz „odswietny,niedzielny” „kierowca” jadacy 50kmh lewym pasem na autostradzie, na swiatlach dziennych, we mgle i z przysunietym na maxa fotelem do kierownicy - takich powinni tepic, fotoradary stawiac tam gdzie potrzebne zwiekszenie bezpieczenstwa a nie wplywow do budzetu, grupe SPEED zmienic na wylapujaca zawalidrogi i / lub scigajaca przestepcow - zlodziei, bandytow a nie przekraczajacych predkosc, niech wreszcie zmienia taryfikator i za jazde po pijaku np. Zrobia grzywna 50000zl przymusowy odwyk i ciezkie prace W kopalniach np. a nie zabieraja prawko i po kilku dniach chlejus wsiada znowu, za przejazd na czerwonym 10000zl itp itd kurla no !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX