Akcja "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie". Policja rusza na drogi w całym kraju

Już jutro rozpoczyna się policyjna akcja "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie". Podstawowym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu. Działania zakończą się 29 grudnia.

Policjanci w całym kraju w dniach 24-29 grudnia będą prowadzili szeroko zakrojone działania w ramach akcji "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie". Święta to zawsze okres wzmożonego ruchu na drogach, bo wielu Polaków wyjeżdża, żeby spotkać się z rodzinami. Podstawowym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu.

Funkcjonariusze mają wspierać podróżujących w bezpiecznym dotarciu do celu. Podczas prowadzonych działań będą też zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących. Na drogach możemy się także spodziewać częstych kontroli trzeźwości, a policjanci mają być wyczuleni na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W podróży wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg

- apeluje policja i życzy wszystkim wesołych świąt.

Życzenia od policjiŻyczenia od policji fot. policja.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.