Hulajnogi na minuty w abonamencie? Lime wprowadza usługę dla aktywnych użytkowników

Bartłomiej Pawlak
Lime wprowadza nową usługę LimePass, czyli abonament, który przyda się bardzo aktywnym użytkownikom hulajnóg na minuty. W zamian za tygodniową opłatę będzie można sporo zaoszczędzić na odblokowywaniu pojazdów. Na razie LimePass zadziała w trzech krajach, potem planowany jest światowy debiut usługi.

Obecnie cenniki każdego z operatorów hulajnóg elektrycznych wyglądają niemal identycznie. Wynajmując pojazd musimy zapłacić za jego odblokowanie (ok. 2,5 - 3 zł) i dodatkowo za każdą minutę jazdy (ok. 45 - 50 groszy). Po zakończeniu przejazdu suma tych dwóch składowych jest ściągana z karty płatniczej użytkownika.

Nie da się ukryć, że to właśnie opłata za start jest szczególnie dokuczliwa w przypadku krótkich, ale częstych przejażdżek. Dlatego też udając się np. do sklepu zdecydowanie bardziej opłaca się wynająć hulajnogę raz i zablokować (ale nie oddawać) na czas zakupów. 

Lime wprowadza abonament na hulajnogi 

Oczywiście nie zawsze mamy możliwość zaparkowania pojazdu (istnieje ograniczenie czasowe), dlatego Lime postanowił stworzyć zupełnie nową usługę. Operator ogłosił właśnie wprowadzenie subskrypcji LimePass, która powinna przypaść do gustu najbardziej aktywnym użytkownikom.

LimePass oferuje bezpłatne odblokowania elektrycznych hulajnóg przez cały tydzień od uiszczenia opłaty. Oznacza to, że osoby, które zdecydują się na LimePass będą musiały zapłacić wyłącznie za każdą minutę jazdy.

Kart kosztuje (w USA) 4,99 dolara i pozwala na nielimitowaną liczbę odblokowań. Jako że za jedno trzeba zazwyczaj zapłacić 1 dolara, taki abonament powinien zwrócić się po pięciu przejazdach, czyli (w przypadku aktywnych użytkowników hulajnóg) po 2-3 dniach. Z danych firmy wynika, że połowa użytkowników regularnie korzysta z Lime podczas codziennych dojazdów (m.in. do pracy), dlatego zainteresowanie LimePass powinno być całkiem spore.

Lime wprowadza abonament na hulajnogiLime wprowadza abonament na hulajnogi fot. Lime

Czy usługa pojawi się w Polsce?

Opcję LimePass znajdziemy w aplikacji do wynajmu hulajnóg, w menu. Aplikacja przypomina, ile czasu zostało do końca konkretnego planu, ile darmowych odblokowań udało się wykonać i ile zaoszczędzić na opłatach. Opcja wykupienia subskrypcji jest dostępna już od dziś, ale wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowe Zelandii.

Lime twierdzi jednak, że debiut usługi "na dodatkowych rynkach globalnych" ma odbyć się w styczniu. Zgłosiliśmy się do firmy z pytaniem, czy LimePass będzie również dostępny w Polsce. Na razie czekamy na odpowiedź.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.