S5. Nareszcie pojedziemy z Poznania do Wrocławia ekspresówką. Trasa zajmie około półtorej godziny

Kierowcy z zachodu Polski nareszcie się doczekali - oddano kolejny odcinek S5, który połączy Wrocław z Poznaniem. Trasa z miasta do miasta ma zająć około półtorej godziny. Cały czas będziemy jechać ekspresówką.

W weekend drogowcy oddali ostatnie 50 km drogi ekspresowej S5 w województwie wielkopolskim. Nowe odcinki S5 pozwolą kierowcom na bezpieczniejsze i bardziej komfortowe podróżowanie pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem, skracając czas przejazdu do ok. 1,5 godziny. Kierowcy nareszcie całą trasę pokonają drogą ekspresową.

GDDKiA chwali się, że do użytku oddano trzy kluczowe odcinki. Co ważne, udało się to zrobić przed planowanym terminem. Poniżej zamieszczamy także mapę, na której zaznaczono oddane kierowcom nowe kilometry ekspresówki.

  • Poznań - Wronczyn (ok. 16 km)
  • Wronczyn - Kościan Południe (ok. 19 km)
  • Kościan Południe - Radomicko (ok. 16 km)

Droga ekspresowa S5Droga ekspresowa S5 fot. GDDKiA

Nowa trasa S5 jest doskonale skomunikowana z innymi odcinkami dróg krajowych oraz z drogami innych kategorii przy zastosowaniu nowoczesnych bezkolizyjnych rozwiązań komunikacyjnych (węzły drogowe, wiadukty). Ponadto inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla podróżujących tranzytem pomiędzy aglomeracją poznańską i wrocławską, jak i korzystających z połączeń lokalnych

- chwali się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w oficjalnym komunikacie. I zapowiada, że droga ekspresowa S5 będzie się jeszcze rozrastać. W Wielkopolsce oddano kierowcom już 160 km S5 o wartości inwestycyjnej 5,5 miliarda złotych.

W 2022 roku S5 pozwoli dojechać d autostrady A1 w okolicy Grudziądza aż do autostrady A8 na obwodnicy Wrocławia. W docelowym układzie połączy się z drogą ekspresową S7 pod Ostródą, a w dalszej perspektywie poprzez S51, S16, S61 i z wykorzystaniem planowanej S10 utworzy dodatkowy ciąg dróg ekspresowych w północnej Polsce na linii wschód - zachód. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.