Dlaczego nie warto tankować samochodu około godziny 16:00

Jeśli nie lubisz czekać w kolejce do dystrybutora, nie jedź na stację około godziny 16:00 - to właśnie wtedy najwięcej kierowców tankuje swoje samochody.
Znane sieci bardziej oddziałują na klientów niż właściciele pojedynczych punktów sprzedaży. Dzięki obecności w mediach, duże koncerny uchodzą w świadomości konsumentów jako zaufani dostawcy paliw. Poza tym stacje sieciowe mają bogatsze oferty pozapaliwowe. Wszystko to przyciąga potencjalnych klientów

– dodaje analityk z Proxi.cloud, firmy technologicznej, która przeprowadziła badanie na prawie 200 tys. kierowców.

Zobacz wideo

Osoby pojawiające się na stajach dwa razy w badanym okresie, głównie odwiedzały sieciowe punkty sprzedaży – 20,1%. W niezrzeszonych placówkach zaobserwowano 16,8% tak aktywnych klientów. Niezależne stacje zwykle znajdują się przy drogach o mniejszym natężeniu ruchu lub działają w małych miejscowościach. To automatycznie generuje mniejszy ruch. Z kolei sieci często mają podpisane umowy na obsługiwanie służbowych pojazdów, co zwiększa częstotliwość wizyt.

Zarówno na sieciowych stacjach, jak i niezrzeszonych widać, że najwięcej badanych konsumentów pojawia się około godz. 16.00. W mojej ocenie, to dobra pora na wizyty szczególnie dla osób aktywnych zawodowo. Większość z nich jest po pracy albo właśnie jedzie do domu i udaje się na zakupy

– tłumaczy Urszula Cieślak, dyrektor marketingu w firmie BM Reflex.

O której godzinie na stacjach benzynowych jest największy ruch

Zarówno na sieciowych stacjach, jak i niezrzeszonych widać, że najwięcej kierowców pojawia się około godz. 16.00. Klienci tankują swoje samochody, np. po drodze z pracy czy uczelni, aby później nie marnować czasu. O tej porze najwięcej osób zjada na stacjach posiłki i dokonuje też najpotrzebniejszych zakupów. Oznacza to, że nie tylko ruch na stacjach jest największy, ale i obsługa trwa najdłużej.

Eksperci z Proxi.cloud zebrali dane do analizy za pośrednictwem tzw. geofencingów, czyli wirtualnych punktów na mapie. Po ich zainstalowaniu dokonali rejestru osób wchodzących na dany teren. Obserwacja klientów trwała dwa tygodnie w listopadzie br. Poddano jej łącznie 192 tys. konsumentów, którzy w sumie odbyli 342 tys. wizyt na stacjach paliw, w tym 897 sieciowych i 897 niezrzeszonych.

Więcej o:
Komentarze (32)
Dlaczego nie warto jechać na stację około godziny 16:00
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pedro.666

  Oceniono 41 razy 41

  Serio? Potrzebne były badania za wielką kasę, żeby stwierdzić, że największy tłok jest w dzień powszedni jak ludzie wychodzą z pracy? :)

 • Gość: civit

  Oceniono 27 razy 13

  na zdjęciu stacja Orlen przy al 3 go Maja w Warszawie.... od dawna omijam ją szerokim łukiem bo od kilku lat stała się sklepem i barem dla okolicznych słoików. żeby zapłacić za paliwo trzeba odstać pół godz bo kupowane są hot dogi,piwo itp.... a personelowi nie przyszło do głowy żeby chociaż jedno stanowisko przy kasach ( dwie są) było wyłącznie dla płacących za paliwo.

 • esobrio

  Oceniono 9 razy 9

  Ta kolejka na zdjęciu to oczywiście po paliwo :D

 • Gość: Toja

  Oceniono 9 razy 9

  "Dzięki obecności w mediach, duże koncerny uchodzą w świadomości konsumentów jako zaufani dostawcy paliw." Czy osobnik nie potrafiący wypowiadać się po polsku może być ekspertem od czegokolwiek? Jakoś nie mogę uwierzyć. Niedbaluch to zawsze będzie niedbaluch. We wszystkim.

 • Gość: małe-miki

  Oceniono 7 razy 7

  A ja myślałem że o tej godzinie podjedzie Kubica zatankować swój bolid...

 • Gość: matrix

  Oceniono 6 razy 6

  proponuję zrobić badania kiedy miejskie szalety są najbardziej zajęte!
  Będzie wiadomo o jakich godzinach lepiej iść w krzaki lub w bramę!

 • alex2222

  Oceniono 4 razy 4

  opiniotwórczy portal!
  Czy sklepy w niedzielę będą otwarte?...

 • anna_pot

  Oceniono 3 razy 3

  Wygląda raczej jak kolejka do monopolowego nie po benzynę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX