Dziś kolejna akcja SMOG. Do tej pory policja zatrzymała w nich tysiące dowodów rejestracyjnych

Na drogach w całej Polsce policja znów przeprowadza akcję SMOG. To już dwunasta tego typu akcja. Policjanci znów będą zabierać dowody rejestracyjne.
Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na poruszające się pojazdy, których nadmierne zadymienie i hałas wskazuje na uszkodzenie układu wydechowego lub nieprawidłowe działanie silnika

- czytamy w komunikacie policji.

Oni trują Europę. Polska elektrownia na czele listy

Zobacz wideo

Akcja SMOG. Policja używa dymomierzy

Policjanci w całej Polsce będą dziś korzystać z analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem. Nie będzie taryfy ulgowej.

Oczywiście oprócz szczególnego zwracania uwagi na to, co wydobywa się z rur wydechowych, policjanci będą również karać za inne przewinienia. Dziś więcej patroli pojawi się również na skrzyżowaniach, na których są przejścia dla pieszych.

Więcej o:
Komentarze (88)
Akcja SMOG. Policja sprawdza samochody
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Marcin

  Oceniono 54 razy 42

  Niech wezmą się za jeżdżące w komunikacji miejskiej "TRUPY"!!!!!!!

 • Gość: Darmowa porada

  Oceniono 73 razy 37

  Proponuję zacząć od autobusów: palą po 50l na 100km,jeżdżą 16h dziennie. Dymia jak żadne inne auto. Eliminacja takiego truciciela to jak eliminacja 80 aut osobowych.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 44 razy 36

  Ta akcja powinna trwać non-stop. W każdym województwie powinno być kilka takich urządzeń pomiarowych działających codziennie.

 • enforte

  Oceniono 24 razy 20

  nie ma co się martwić, pomijając podawane normy na zadymienie silników bez i z turbo to jeśli jest mróz możecie z góry zacząć krzyczeć :)

  ROZPORZĄDZENIE
  MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ1)

  z dnia 26 czerwca 2012 r.

  w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach2)

  --->
  "2. Pomiaru zadymienia spalin nie powinno się dokonywać w warunkach atmosferycznych niekorzystnych w stopniu mogącym wpływać na wynik pomiaru. Temperatura otoczenia powinna być wyższa niż 5°C."

 • klassa

  Oceniono 20 razy 18

  Akcja Znicz, SMOG, Pieszy, Pijany, Telefon, pasy, opona, światła, ,,,,,,,
  A weżcie wy się KULFONY do roboty na co dzień!

 • wrexham

  Oceniono 20 razy 16

  nareszcie; to nie powinna być "akcja" tylko codzienne prześladowanie zadymiarzy; czasem strach jechać za takim kopciuchem; samochody wcale nie stuletnie kopcą jak piece na węgiel; jakim cudem przechodzą przeglądy??? ;/

 • Gość: Geralt_

  Oceniono 17 razy 13

  Wreszcie jakies kontrole tego typu. Mnie juz od jakiegos czasu wkurzaja niektore dymiace disle, az trzeba wlaczac obieg wewnetrzny w samochodzi, zeby nie 'zagazowal' jadacego za nim :).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX