Autostrada A1 - węzeł Piotrków Trybunalski Południe od dziś zamknięty. Na kierowców czeka dziwne rondo

Nadal trwa budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn - Piotrków Trybunalski. Z tego powodu 11 grudnia węzeł drogowy Piotrków Trybunalski Południe zostanie wyłączony z eksploatacji. Ruch na tym odcinku będzie utrzymany, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

W miejscu zamkniętego węzła kierowcy będą mieli do dyspozycji drogę objazdową. Będzie ona funkcjonowała jak ogromne rondo o nieregularnym kształcie wokół zamkniętego węzła. Ruch będzie się tam odbywał według takich zasad, jakie obowiązują na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym. Dojeżdżając do tymczasowego „ronda” trzeba będzie skręcić w prawo i jechać do miejsca, w którym będziemy chcieli je opuścić. Takie rozwiązanie pozwoli na utrzymanie wszystkich kierunków jazdy i zapewni jej płynność.

>>> Takiego samochodu na autostradzie raczej nikt się nie spodziewał:

Zobacz wideo

Wszyscy się zmieszczą

Jazda po rondzie będzie odbywała się jednym pasem o szerokości 4,5 metra, jednak na łukach został on poszerzony do 5,5 metra. Dodatkowo wykonane zostały pobocza z kruszywa, co zapewni bezproblemową jazdę nawet największym samochodom ciężarowym.

Odcinki tymczasowego ronda zostaną w przyszłości wykorzystane jako stałe elementy nowego węzła, w postaci łącznic i dróg serwisowych. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około 1,5 roku - do momentu rozbiórki starego i zbudowania nowego węzła.

Autostrada A1, organizacja ruchu na węźle Piotrków Trybunalski PołudnieAutostrada A1, organizacja ruchu na węźle Piotrków Trybunalski Południe GDDKiA

Więcej o:
Komentarze (20)
Autostrada A1 - węzeł Piotrków Trybunalski Południe od jutra będzie zamknięty. Na kierowców czeka dziwne rondo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Bartłomiej Gorgon

  Oceniono 1 raz 1

  Wybudowany był na dożynki w 78 roku za wąski żeby pomieścił pod sobą 6 pasów ruchu plus zjazdy z a1

 • Gość: Halyna

  0

  Obłęd... to są jakieś kpiny. Jak można takie natężenie ruchu puścić w jedno miejsce?!?! Powrót z pracy, który zajmuje mi max 15 min wydłużył się do około godziny...

 • Gość: Jako

  Oceniono 7 razy -1

  Wczoraj tamtędy jechałem. Drogowca/ów który wymyślił to pseudo rondo powinni co najmniej zwolnić z pracy. Rozwiązanie z grafiki jest totalnie afunkcjonalne! Korki są ze wszystkich stron, ja stałem 2,5 godziny. Paraliż komunikacyjny.

 • Gość: Bel

  Oceniono 11 razy -7

  Mowa o zamknięciu więzła w Piotrkowie Trybunalskim, a mapka ze skrzyżowania A1 i A2 i tam ma być to niby rondo.
  W Piotrkowie nie było węzła jako takiego tylko wiadukt umożliwiający wyłącznie skręt w lewo z S8 w stronę Katowic i ten ma być burzony w ramach rozbudowy.

 • Gość: AAA

  Oceniono 11 razy -7

  Czy może mi ktoś wytłumaczyć jaki jest sens burzenia istniejącego węzła - skoro wybudowany będzie dokładnie identyczny ?
  Przecież chyba ze 4-5 lat temu ten węzeł był budowany od zera - z pracami ziemnymi i budową wiaduktów od nowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX