Prawie 50 km S6 między Koszalinem a Słupskiem coraz bliżej. Są umowy na projekt [MAPA]

Droga eksperosowa S6 między Koszalinem a Słupskiem staje się coraz bardziej realna. GDDKiA informuje, że podpisano już umowy na zaprojektowanie odcinków Koszalin - Sławno i Sławno - Słupsk.

W sumie mówimy o 46,2 km. Wykonawca dostanie 12 miesięcy na opracowanie projektów budowlanych. Obydwa odcinki ma opracować firma Mosty Gdańsk, a łączna wartość umów to około 7,6 mln złotych.

GDDKiA informuje, że prace przygotowawcze dla drogi ekspresowej S6 Koszalin-Słupsk są możliwe dzięki przyznanemu finansowaniu w kwocie około 120 mln złotych. Te środki są przeznaczone zarówno na zaprojektowanie drogi, jak również na pozyskanie nieruchomości pod budowę tej trasy. Po opracowaniu projektów budowlanych będzie możliwe uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) i wypłacenie odszkodowania za nieruchomości przejęte pod drogę.

Od 2021 roku odcinek ten będzie już przygotowany do realizacji.

S6 między Koszalinem a SłupskiemS6 między Koszalinem a Słupskiem fot. GDDKiA

Ostatni odcinek S6 na Pomorzu Zachodnim

Od tego roku możemy już jeździć 130 km nowej S6 od Goleniowa do Koszalina. Do dokończenia są jeszcze prace na części obwodnicy Koszalina i Sianowa, gdzie jest aktualizowany projekt. Odcinek Koszalin-Słupsk to ostatni fragment S6 w województwie zachodniopomorskim, przed przystąpieniem do etapu realizacji.

Trasa została podzielona na dwa odcinki realizacyjne: Koszalin (koniec obwodnicy Koszalina i Sianowa) - Sławno (początek obwodnicy Sławna) i Sławno (początek obwodnicy Sławna) - Słupsk (początek obwodnicy Słupska). W ramach inwestycji przewidziana jest realizacja dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Połączenia z pozostałą siecią drogową będą możliwe przez 8 węzłów drogowych.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.