Na stacji LPG sprzedawali gaz grzewczy zamiast napędowego

Na terenie czterech województw, stacje paliw sprzedawały gaz grzewczy jako napędowy LPG. Policja dotarła do grupy przestępczej i zatrzymała 11 osób. Szacuje się, że w ciągu pół roku działania paliwowych przestępców naraziły skarb państwa na straty w wysokości 3,3 mln zł.

Gaz LPG (ang. liquefied petroleum gas) to skroplona mieszanina propanu i butanu, używana do zasilania pojazdów z silnikami spalinowymi. Do stacji jego tankowania znajdujących się na terenie kilku województw trafiał jednak tańszy gaz grzewczy. Akcję przeprowadzono na terenie woj. łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego. 260 funkcjonariuszy przeszukało 140 obiektów i zatrzymało 11 osób.

Gaz grzewczy zamiast napędowego

Policjanci CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o przestępstwa na tle paliwowym. Według śledczych zatrzymani wprowadzali do obrotu gaz grzewczy jako napędowy LPG, bez uiszczania należnych opłat i podatków. Sprzedaż gazu najczęściej odbywała się bez faktur VAT lub ilość zakupionego gazu jako paliwa LPG w dokumentacji była znacznie zaniżona.

3 miliony w sześć miesięcy

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy mogli działać od kilku lat na terenie kilku województw. Funkcjonariusze oszacowali, że w okresie sześciu miesięcy skarb państwa mógł być narażony na starty wynoszące co najmniej 3,3 mln zł. Trwają wyliczenia strat, jakie państwowy budżet poniósł w całym okresie działania grupy przestępczej.

CBŚP rozbiło grupę, która miała sprzedawać gaz grzewczy jako LPGCBŚP rozbiło grupę, która miała sprzedawać gaz grzewczy jako LPG CBŚP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.