Na stacji LPG sprzedawali gaz grzewczy zamiast napędowego

Na terenie czterech województw, stacje paliw sprzedawały gaz grzewczy jako napędowy LPG. Policja dotarła do grupy przestępczej i zatrzymała 11 osób. Szacuje się, że w ciągu pół roku działania paliwowych przestępców naraziły skarb państwa na straty w wysokości 3,3 mln zł.

Gaz LPG (ang. liquefied petroleum gas) to skroplona mieszanina propanu i butanu, używana do zasilania pojazdów z silnikami spalinowymi. Do stacji jego tankowania znajdujących się na terenie kilku województw trafiał jednak tańszy gaz grzewczy. Akcję przeprowadzono na terenie woj. łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego. 260 funkcjonariuszy przeszukało 140 obiektów i zatrzymało 11 osób.

Gaz grzewczy zamiast napędowego

Policjanci CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o przestępstwa na tle paliwowym. Według śledczych zatrzymani wprowadzali do obrotu gaz grzewczy jako napędowy LPG, bez uiszczania należnych opłat i podatków. Sprzedaż gazu najczęściej odbywała się bez faktur VAT lub ilość zakupionego gazu jako paliwa LPG w dokumentacji była znacznie zaniżona.

3 miliony w sześć miesięcy

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy mogli działać od kilku lat na terenie kilku województw. Funkcjonariusze oszacowali, że w okresie sześciu miesięcy skarb państwa mógł być narażony na starty wynoszące co najmniej 3,3 mln zł. Trwają wyliczenia strat, jakie państwowy budżet poniósł w całym okresie działania grupy przestępczej.

CBŚP rozbiło grupę, która miała sprzedawać gaz grzewczy jako LPGCBŚP rozbiło grupę, która miała sprzedawać gaz grzewczy jako LPG CBŚP

Więcej o:
Komentarze (60)
Na stacji LPG sprzedawali gaz grzewczy zamiast napędowego
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • liczbynieklamia

  Oceniono 96 razy 94

  Tłumaczę z urzędowego na nasze: sprzedawano po prostu gaz, tylko podatki odprowadzano niższe.

 • bardzozimnylk

  Oceniono 44 razy 36

  Nie wpłynęło ileś tam milionów i Minister nie mógł przesłać kolejnej dotacji do Torunia lub dać dla Macierewicza i Janigera na promocję Polski .

 • Gość: pabloo

  Oceniono 48 razy 36

  Straty co najmniej 3,3 miliona w 6 miesięcy? Tylko dlatego, że podatek niższy był płacony? Może by odrobinę zmniejszyć te drakońskie stawki zamiast podnosić płace minimalną. Nic dziwnego, że Polak kombinuje gdy państwo go tak doi.

 • aldik1980

  Oceniono 40 razy 26

  Ale nie rozumiem ? Czy ten gaz miał zły wpływ na samochody? Czy kowalski stracił na to w pośredni sposób ? I co znaczy skarb państwa stracił ? GDzie strata ? Strata jest jak coś kto ukradnie lub nie zaplaci należnej faktury . Nawet mafia nie mówi że straciła jak się jej nie uda ukraść bo nie wiedzieli komu zabrać.

 • cezar61

  Oceniono 33 razy 23

  To jest dokładnie ten sam gaz, tylko podatek niższy. Gdyby nie złodziejskie podatki, nie byłoby przekrętów. Złodziejem w Polsce był i jest zawsze rząd.

 • liberal1

  Oceniono 22 razy 16

  Niech podniosą jeszcze akcyzę to już na pewno nikt nie będzie robił przekrętów

 • Gość: Gość

  Oceniono 8 razy 8

  Różnica między grzewczym A lpg taka że nie ma akcyzy na grzewczy i powinno być więcej propanu

 • noltenick

  Oceniono 5 razy 5

  To ja mam proste pytanie. Czym różni się gaz grzewczy od napędowego? Jeśli tylko podatkiem, to dziękuję za uwagę.

 • 162tony

  Oceniono 4 razy 4

  Wiecie jakie są różnice pomiędzy LPG a gazem grzewczym? Taka jak pomiędzy olejem napędowym a olejem opałowym... czyli różnica w akcyzie.
  A nie zapominajmy że gaz grzewczy i olej opałowy, bardzo często jest czyściejszy niż te ze stacji benzynowych. Bo jak coś spierniczą w opale - to może jakiś dom wylecieć w powietrze albo się spalić, a w LPG albo napędowym to co najwyżej zepsuje się silnik

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX