Suzuki wspiera polskich bokserów. Marka rozszerza współpracę z Polskim Związkiem Bokserskim

Suzuki od lat wspiera sportowców na różnych polach. Marka kontynuuje zapoczątkowaną w 2017 roku współpracę z Polskim Związkiem Bokserskim, w ramach której będzie wspierać pięściarzy należących do nowo powołanej grupy Top Team. Zawodnicy mogą liczyć nie tylko na wsparcie finansowe, ale i kluczyki do samochodów.

Suzuki Motor Poland i Polski Związek Bokserski rozszerzają zasady współpracy. Japoński importer wspiera przedstawicieli pięściarskiej reprezentacji Polski poprzez powołanie Suzuki Top Team – grupy wyróżniających się sportowców, którzy zostaną objęci wsparciem w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W skład Suzuki Top Team wchodzą:

  • Sandra Drabik,
  • Aneta Rygielska,
  • Elżbieta Wójcik,
  • Karolina Koszewska,
  • Mateusz Polski,
  • Bartosz Gołębiewski,
  • Daniel Adamiec,
  • Mateusz Goiński,
  • Adam Kulik.

Suzuki Top TeamSuzuki Top Team Suzuki

Sportowcy z grupy Suzuki Top Team otrzymali od Suzuki kluczyki do modeli Vitara. Auta będą się wyróżniać na drodze specjalnym oklejeniem z wizerunkami zawodników. Oprócz tego sponsor wraz z Polskim Związkiem Bokserskim przekazał indywidualne czeki na comiesięczne stypendium w wysokości 3,5 tys. zł.

Konsekwentnie realizujemy strategię Suzuki Way of Life, która polega na angażowaniu się marki w sport i wspieraniu profesjonalnych kadr sportowców. Chcielibyśmy, aby nasza aktywność w tym zakresie przełożyła się na rozwój dyscypliny i sukcesy reprezentacji Polski. Liczymy, że kwalifikacje, które odbędą się na początku 2020 roku, otworzą naszym zawodnikom drogę do Tokio i nowych medali, co spowoduje popularyzację dyscypliny, w której Polska odnosiła wiele sukcesów w przeszłości. Poprzez nasze działania chcemy dostarczać pozytywnych emocji sympatykom sportu i podnosić świadomość marki Suzuki

– mówi Piotr Dulnik, Prezes Suzuki Motor Poland.

Suzuki jest sponsorem strategicznym Polskiego Związku Bokserskiego – logotypy japońskiej marki pojawiają się na strojach sportowych, macie ringowej, ringu, hali meczowej i podczas dekoracji zawodników, a w czasie zawodów są eksponowane samochody Suzuki.

Boks to nie jedyna dyscyplina wspierana przez japońską markę. Suzuki sponsoruje także naszą reprezentację oraz ligę koszykówki, reprezentację szczypiornistów oraz PGNiG Superligę, a także grającą w Lotto Ekstraklasie Koronę Kielce.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.