Nowe Renault Captur ma pięć gwiazdek NCAP i kosztuje od 66 900 zł

Na rynku właśnie debiutuje nowe wcielenie Renault Captur. Ten crossover segmentu B doczekał się drugiej generacji, a jego cennik prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Captur otwiera cennik kwotą 66 900 zł.

Crossovery segmentu B to ostatnio jedna z najpopularniejszych grup samochodów osobowych. Niemal każdy producent ma w swoim portfolio przedstawiciela tego gatunku. Renault Captur właśnie doczekał się drugiej generacji. Wizualnie model jest dużo dojrzalszy i nowocześniejszy. Captur też znacznie urósł - jest o 11 centymetrów dłuższy od poprzednika i ma o 2 cm większy rozstaw osi.

Na pokładzie pojawiły się LED-owe reflektory (już w podstawowej wersji wyposażenia), nowe tylne światła w kształcie litery C, nawiązujące do innych pojazdów z gamy oraz wiele kombinacji kolorystycznych nadwozia (z kontrastującym dachem). Nowości nie zabrakło też we wnętrzu, gdzie pojawił się zwrócony w stronę kierowcy Smart Cockpit z , „pływającą” środkową konsolą. Na jej szczycie znajdziemy 9,3 calowy ekran centrum multimedialnego oraz cyfrowe zegary o przekątnej od 7 do 10,2 cala. W kabinie znajdziemy też kilka nowoczesnych rozwiązań takich jak bezramkowe lusterko wsteczne, automatyczny hamulec postojowy z funkcją „auto-hold”, czy przesuwny środkowy podłokietnik z wbudowanym schowkiem.

Renault Captur 2020Renault Captur 2020 Renault

Nowy Renault Captur - silniki

Pod maskę podstawowej wersji Renault Captura trafi benzynowy silnik 1.0 TCe o mocy 100 KM. Dla bardziej wymagających w ofercie znajdzie się też 1.3 TCe w dwóch wariantach mocy: 130 i 155 KM. Renault nie zapomniało również o dieslach. Silnik dCi będzie rozwijał 95 lub 115 KM. Dodatkowo, pierwszy raz w historii Captura, do sprzedaży trafi odmiana hybrydowa E-Tech Plug-in.

Pięć gwiazdek NCAP

Nowe Renault Captur uzyskało maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Captur został zbudowany na nowej, modułowej platformie Aliansu CMF-B. Ma ulepszoną konstrukcję nadwozia, zmienioną konstrukcję siedzeń, oraz pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikiem napięcia, które zapewniają świetne trzymanie ciała. Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która gwarantuje doskonałe trzymanie ciała i uniknięcie tzw. nurkowania. Co więcej, wyjątkowa stylistyka nowego Captura pozwala na łatwą instalację fotelika dziecięcego na bocznych siedzeniach z tyłu. Pomyślano również o ochronie głowy pasażerów na tylnych miejscach w razie zderzenia bocznego.

Ile kosztuje Renault Captur?

Cennik otwiera bazowa 100-konna wersja ZEN, za którą zapłacimy 66 900 zł. Wyższa odmiana Intens w tej samej wersji silnikowej kosztuje 75 900 zł. Silnik 1.3 TCe pojawił się w cenniku od progu 84 900 zł, a diesla można mieć za 78 900 zł. Nowy Captur trafi do salonów w styczniu 2020 roku.

Renault Captur 2020Renault Captur 2020 Renault

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.