Auto Katalog to największy na świecie internetowy salon samochodowy. Jak działa?

Coraz więcej osób szuka samochodu w internecie. Tak jest po prostu najwygodniej - nowe auto możemy wybrać siedząc na kanapie w zaciszu własnego domu. Właśnie powstał Autokatalog.pl, w którym możemy porównać 55 tysięcy par nowych samochodów. Dodatkowo mamy wszystkie opcje finansowania zebrane w jednym miejscu.

Według badania EY Automotive Survey 2019, ponad 1/3 polskich kierowców rozważałoby zakup nowego samochodu przez Internet. Do tej pory internauci szukając samochodu mieli możliwość korzystania z wirtualnych wyszukiwarek i porównywarek samochodów używanych. Nikt nie stworzył jednak projektu dla samochodów nowych. Do teraz.

Czym jest Auto Katalog?

Autokatalog.pl powstał dzięki inicjatywie Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. "Wirtualny salon" zawiera 418 modeli 53 producentów, w tym ponad 10 tysięcy różnych wersji. Z Auto Katalogu można bezpłatnie korzystać przez stronę internetową lub aplikację na urządzeniu mobilnym.

Auto KatalogAuto Katalog IBRM Samar

Przeglądając samochody mamy do dyspozycji kompletną galeria widoków z zewnątrz, wewnątrz oraz 360 stopni. Przykładowo, porównanie sylwetki i wnętrza aut, np. Mercedesa E63 AMG oraz BMW serii 5 trwa kilka sekund. W jednej chwili możemy poznać podobieństwa i różnice obu pojazdów. Użytkownik może też liczyć na wyniki licznych testów dziennikarskich oraz danych Info-Eksperta.

Zaczynając pracę nad tym projektem szukaliśmy podobnych najpierw w Polsce, później w Europie, na końcu w Stanach Zjednoczonych. Nigdzie nie znaleźliśmy realizacji naszej idei. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę przed jak wielkim wyzwaniem staje SAMAR, ale powiedzieliśmy jasno, nie idziemy na żadne kompromisy. Praca nad gromadzeniem danych, sesje fotograficzne, 150 tysięcy linii kodu źródłowego wymagały olbrzymiego wysiłku. Wierzę jednak, że efekt naszej pracy otwiera nowy rozdział rynku motoryzacyjnego

- opowiada Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM SAMAR.

Auto Katalog to nie tylko porównanie wersji silnikowych, wyposażenia, czy sylwetek aut. To także możliwość przyjrzenia się rożnym ofertom finansowania. Dostawcą kalkulatora finansowego jest Idea Getin Leasing. Użytkownik w czasie rzeczywistym może dokonać wielu symulacji dostępnych form finansowania wybranego przez siebie samochodu. Wystarczy zmienić podstawowe parametry, np. wysokość wkładu własnego czy długość umowy, aby sprawdzić, jak zmieni się wysokość miesięcznej raty leasingu czy kredytu. W ciągu najbliższych tygodni pojawi się także symulacja rat najmu.

Auto Katalog - kalkulatorAuto Katalog - kalkulator IBRM Samar

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.