Nielegalnie przewozili czołgi T-72 przez miasto. Zatrzymali ich inspektorzy, teraz mogą zapłacić nawet 25 tys. zł

Kolejna absurdalna interwencja Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy z Łodzi zatrzymali we wtorek nielegalny przewóz czołgów T-72 przez Piotrków Trybunalski.

Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek trzeciego grudnia o godzinie 1:17. Inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli dwa zespoły pojazdów przewożące czołgi T-72 z Morąga do Gliwic. Do zatrzymania doszło w Piotrkowie Trybunalskim na ulicy Rakowskiej.

Transport wagi ciężkiej bez zezwoleń

Jak podaje GITD na swojej stronie, ciężarówki należały do prywatnych przewoźników drogowych i ważyły z ładunkiem znacznie więcej niż pozwalają przepisy. Co więcej, kierowcy nie posiadali zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych.

Ciężarówki z czołgami ważyły 73,6 tony i 61,1 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Oprócz tego obie ciężarówki z ładunkiem były za szerokie o prawie 1 metr. Jedna z nich była również za długa o 5,18 metra.

Co grozi za nielegalny przewóz czołgów?

Ciężarówki z czołgami skierowano na strzeżony parking, gdzie będą czekać aż przewoźnicy uzyskają wymagana zezwolenia. Na tym jednak sprawa się nie skończy. Wobec obu przedsiębiorców toczą się postępowania w sprawie nałożenia kar pieniężnych w wysokości po 25 tysięcy złotych.

>>> Pokazowe ćwiczenia czołgów NATO na Łotwie. 21 czołgów strzela na raz:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.