Kierowca skody robił zdjęcia policjantom, ci zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że jest pijany

Głupota kierowców nie przestaje nas zadziwiać. Pewien kierowca z Łodzi robił zdjęcia policjantom, którzy zabezpieczali miejsce wypadku. Został więc zatrzymany do kontroli. Okazało się, że jest pijany, a jego skoda nie ma ważnych badań technicznych.

Do niecodziennego zdarzenia doszło dwa dni temu w Łodzi około godziny 09:30. Łódzka drogówka zabezpieczała miejsce wypadku na skrzyżowaniu Al. Włókniarzy z ul. Drewnowską. Tuż obok nich przejechała skoda octavia, której kierowca korzystał z telefonu komórkowego. Robił zdjęcia policjantom. Ci zareagowali bardzo szybko.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. 49-latek usilnie przepraszał policjantów za swoje zachowanie

- podaje policja na swojej stronie. I zachowanie kierowcy skody wcale nie dziwi. Policjanci zbadali jego trzeźwość - okazało się, że prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu. A to tylko początek jego problemów. Dodatkowo, wyszło także na jaw, że jego samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. W policyjnych bazach danych kierujący nie figurował jako właściciel, choć on sam twierdził, że nim jest od 2015r roku. Tłumaczył , że nie przerejestrował swojego pojazdu, "gdyż według jego wiedzy nie ma takiego obowiązku".

Co grozi 49-latkowi? Oczywiście funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, a samochód trafił na parking strzeżony. Teraz kierowca skody odpowie za szereg wykroczeń m.in. za niewłaściwe korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, brak badań technicznych, nieprzerejestrowanie pojazdu i kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu za co grozi mu wysoka grzywna, nawet do 5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdu co najmniej na pół roku.

Robienie zdjęć podczas jazdy było tylko początkiem kłopotówRobienie zdjęć podczas jazdy było tylko początkiem kłopotów fot. policja.pl

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.