Nowy Jaguar F-Type. Brytyjczycy raz jeszcze zaprojektowali przepiękny samochód

Choć słowo "nowy" nie oznacza dla Jaguara F-Type rewolucji, to Brytyjczycy doskonale wiedzieli, co w nim zmienić, żeby o sportowym modelu znowu było głośno. Nowy Jaguar F-Type będzie jednym z najbardziej spektakularnych samochodów, jakie wyjadą w przyszłym roku na drogi.

Styl? W motoryzacji mówimy o nim przede wszystkim w kontekście włoskich samochodów, ale również projektanci z Wysp Brytyjskich w swoich sportowych i luksusowych modelach potrafią zaproponować niezwykłą i ponadczasową stylistykę. Z pewnością na prywatnej liście najpiękniejszych samochodów wszech czasów macie jakieś auto ze Zjednoczonego Królestwa. Wiele osób z pewnością zarezerwowało na niej miejsce dla Jaguara E-Type'a.

Jego duchowy następca, Jaguar F-Type, właśnie został odświeżony. I nawiązał do najlepszych tradycji marki - nowy F-Type będzie jedną z najbardziej spektakularnych premier przyszłego roku. Auto debiutuje dzisiaj, ale na drogi wyjedzie w 2020 r.

Nowy Jaguar F-Type 2020Nowy Jaguar F-Type 2020 fot. Jaguar

Nowa, ponadczasowa stylistyka Jaguara F-Type zmienia się dzięki opływowej pokrywie silnika otwieranej do przodu, subtelnie powiększonej osłonie chłodnicy, super wąskim światłom przednim Pixel LED, wyprofilowanym nowym zderzakom oraz smukłym światłom tylnym z efektem świetlnym w kształcie szykany

- chwali się producent w pierwszej informacji prasowej. Zapraszamy was do naszej galerii, gdzie znajdziecie sporo zdjęć nowego Jaguara F-Type'a. Naszym zdaniem, prezentuje się znakomicie, a lifting znacznie go wyostrzył.

Nowy Jaguar F-Type 2020Nowy Jaguar F-Type 2020 fot. Jaguar

Zmian dopatrzymy się także w kabinie, gdzie pojawiły się wirtualne zegary o przekątnej 12,3 cala oraz najnowsza wersja systemu multimedialnego. Jaguar podkreśla, że do wykończenia kabiny wykorzystano "luksusowe i kunsztowne materiały", a kierowca i pasażer będą otoczeni całym mnóstwem pięknych detali.

Nowy Jaguar F-Type 2020Nowy Jaguar F-Type 2020 fot. Jaguar

W Europie kierowcy dostaną do wyboru trzy jednostki napędowe. Cennik otworzy czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 300 KM. Są oczywiście także znacznie większe jednostki. Kolejna pozycja to V6 Supercharged o mocy 380 KM, a jeszcze wyżej znajdziemy jednostki V8 Supercharged o mocy 450 i 575 KM. Najpotężniejszą z nich można znaleźć wyłącznie w nowym F-Type’a R, a w połączeniu z napędem na wszystkie koła. Przyspieszenie od 0 do 100 km na godz. topowemu Jaguarowi zajmuje zaledwie 3,5 sekundy.

Nowy Jaguar F-Type 2020Nowy Jaguar F-Type 2020 fot. Jaguar

A co nowy Jaguar F-Type ma wspólnego z resorakami Hot Wheels?

Do nowego Jaguara F-Type z pewnością wrócimy, kiedy pojawią się pierwsze szczegóły polskiej oferty. Na koniec mamy jednak dla was ciekawostkę. Przy projektowaniu nowego F-Type'a Jaguar bardzo blisko współpracował z firmą Hot Wheels. Powstał specjalny model w skali 1:64, który w kamuflażu pokonał 25 pętli i 44 zakręty oraz wykonał trzy skoki na 232-metrowym, pomarańczowym torze wyścigowym Hot Wheels rozstawionym wewnątrz studia.

Nowy Jaguar F-Type Hot WheelsNowy Jaguar F-Type Hot Wheels fot. Jaguar

Jesteśmy przyzwyczajeni do tworzenia modeli w glinie, ale zobaczenie modelu nowego F-Type’a w skali 1:64 wykonanego z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, ścigającego się dookoła w studio i pokazującego każdy etap naszego procesu projektowania, było naprawdę wyjątkowym doświadczeniem

- komentuje Julian Thomson, Szef Działu Projektowego marki Jaguar. Z kolei Bryan Benedict, Starszy Kierownik Działu Projektowania Produktów w Hot Wheels, dodał:

Pracujemy z marką Jaguar od ponad 40 lat, ale to była możliwość zrobienia czegoś naprawdę wyjątkowego z samochodem, który jeszcze nie znalazł się w sprzedaży. Możliwość udania się za kulisy ściśle strzeżonego Studia Projektowego Jaguar oraz pracowania z zespołem utalentowanych projektantów, aby tchnąć życie w ten samochód i odsłonić go na naszym niepowtarzalnym pomarańczowo-niebieskim torze wyścigowym była czymś wyjątkowym.

Nowy Jaguar F-Type Hot WheelsNowy Jaguar F-Type Hot Wheels fot. Jaguar

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.