Jest plan na dokończenie trasy S19 pod Lublinem. Kiedy kierowcy pojadą nową drogą?

Lada moment rozpoczną się prace na ostatnim odcinku S19 na południe od Lublina do granicy z województwem podkarpackim. Właśnie wydano ostatnią z sześciu decyzji dotyczącą realizacji drogowej na terenie województwa lubelskiego.

Decyzja dotyczy 20-kilometrowego odcinka trasy S19 na południe od Lublina do granicy z województwem podlaskim. Kierowcy pojadą szybciej na odcinku Niedrzwica Duża - Kraśnik Północ.

Aktualne prace

Aktualnie w realizacji jest blisko 130-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim. To fragment przyszłej Via Carpatia. Budowę podzielono na 12 odcinków, po sześć w województwie lubelskim i podkarpackim.

Z pierwszych odcinków kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021 r., a z całej trasy pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim - w połowie 2022 r. Tym samym Rzeszów połączy się drogą ekspresową z Warszawą, znacznie poprawiając płynność ruchu.

Via Carpatia w Polsce

W Polsce szlak Via Carpatia będzie miał długość ponad 700 km. Trasa będzie przebiegała przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Wzdłuż wschodniej granicy Polski Via Baltica połączy państwa bałtyckie z południem Europy, tworząc nowy korytarz transportowy.

S19 obwodnica Kraśnika, Niedrzwica Duża - KraśnikS19 obwodnica Kraśnika, Niedrzwica Duża - Kraśnik GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.