Droga S11 Koszalin-Bobolice. Już niedługo powstanie 50 km ważnej drogi

Wybrano najkorzystniejsze oferty w przetargach na zaprojektowanie i budowę 3 odcinków drogi S11 Koszalin-Bobolice o łącznej długości 47,7 km. Kontynuowanie tych przetargów było możliwe dzięki zwiększeniu finansowania inwestycji przez Ministerstwo Infrastruktury o 252,7 mln złotych.

O jakim odcinku S11 mówimy?

Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej na odcinku Koszalin – Bobolice o długości 47,7 km. W ramach zadania powstaną 4 nowe węzły drogowe, a węzeł Koszalin Zachód budowany w ramach obwodnicy Koszalina i Sianowa zostanie rozbudowany. Nowa trasa w większości będzie poprowadzona nowym przebiegiem, w oddaleniu od obecnej DK11. Ten odcinek umożliwi całkowite ominięcie Koszalina, włączając się w budowaną obwodnicę Koszalina i Sianowa na węźle Koszalin Zachód.

Droga wyprowadzi ruch tranzytowy z szeregu miejscowości przy obecnej DK11. Nowa S11 znacząco usprawni dojazd nad Morze Bałtyckie i skomunikowanie Pomorza Środkowego z resztą Polski.

S11. Wybrane oferty:

 • odcinek Koszalin – Zegrze Pomorskie (dł. 16,8 km): Budimex S.A., wartość oferty 579,81 mln złotych
 • odcinek Zegrze Pomorskie – Kłanino (węzeł Koszalin Południe) - (dł. 19,28 km): Mostostal Warszawa S.A., wartość oferty 478,3 mln złotych
 • odcinek Kłanino (węzeł Koszalin Południe) – Bobolice (dł. 11,6 km): PBDiM Kobylarnia S.A. i Mirbud S.A., wartość oferty 450 mln złotych

>>> Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada:

Zobacz wideo

36 miesięcy na zakończenie

Termin realizacji inwestycji to 36 miesięcy od daty podpisania umowy, w tym 17 miesięcy na prace projektowe i uzyskanie decyzji ZRID (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej).

GDDKiA zakłada zakończenie realizacji tego odcinka S11 w 2023 roku.

Więcej o:
Komentarze (8)
Droga S11 Koszalin-Bobolice. Już niedługo powstanie 50 km ważnej drogi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: drożynowy

  Oceniono 11 razy 9

  Nareszcie. W trybie pilnym potrzebne jeszcze odcinki będące obwodnicami Obornik, Ujścia, Piły (tam na razie jest pseudoobwodnica) i Jastrowia. Mam nadzieję, że w ramach tego przetargu już jest ujęta obwodnica Bobolic.

 • allegropajew

  Oceniono 5 razy 5

  A tymczasem obwodnicę Kępna, jej południowy odcinek z BRAKU KASY robią jednojezdniową, po jednym pasie w każda stronę. To jest SABOTAŻ!!!!!!!

  Gościula

 • thedymero

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce wszystko buduje się drożej, niż gdziekolwiek na świecie. Czy to drogi czy stadiony. Przecież Narodowy kosztował prawie 2 mld. Kpina.
  S11 to bardzo ważna droga, która w przyszłości połączy Koszalin z Piłą i Poznaniem. S6 jest już gotowa na trasie Goleniów-Koszalin, do 2024 mają zrobić Koszalin-Słupsk, a Słupsk-Lębork-Bożepole to już nie wiadomo. W każdym razie to kwestia może 4-6 lat i mamy w końcu połączenie dwóch miast wojewódzkich Szczecina i Gdańska. Rychło w czas, ale cieszmy się.
  Kolejną naprawdę ważną trasą jest S10 ze Szczecina, przez Bydgoszcz, aż do Warszawy, ale to trochę poczekamy. Dobrze byłoby jednak zamknąć ten temat do 2030. Zlikwidujcie 500+ i przeznaczcie to na infrastrukturę. Całe to Pomorze jak i wschód Polski są zapomniane przez rząd. Współczuję wschodowi, bo nawet nie mogą na razie normalnie dojechać z Białegostoku do Lublina i Rzeszowa czy z Suwałk do Ostrowa Maz. i Olsztyna.

 • youser

  Oceniono 7 razy 1

  Odcinek między węzłem Koszalin Południe a węzłem Koszalin Zachód nagięto w stronę Białogardu prawdopodobnie po to by chociaż częściowo zrekompensować Białogardowi zabranie drogi S6. Jednak jadąc z Białogardu do Koszalina przez S11 będzie się nadkładało 6,6 km dla 16,8 km ekspresówki . Zakładając średnią prędkość na ekspresówce wynoszącą 120 km/h to przejechanie w takim samym czasie 10,2 km DK6 daje średnią około 73 km/h co jest wynikiem jak najbardziej do osiągalnym tymbardziej, że tranzyt od strony Szczecina jeździ teraz przez S6. Tak więc ruch z Białogardu do Koszalina dalej będzie jeździć przez starą szóstkę, a S11 niepotrzebnie tak nagięli. Od Bobolic do węzła Koszalin Zachód obecnymi drogami jest około 42 km, a nie aż 50.

 • panako

  Oceniono 8 razy -2

  "Alez ta metropolie maja zamiar rozbudowywaaaac..." Tak sobie pomyslalem patrzac i poronujac zajzdy Koszalin Poludnie i Koszalin Zachod.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX