W piątek wzmożone kontrole policji. Funkcjonariusze sprawdzą trzeźwość kierowców

W piątek 29 listopada na drogach można spodziewać się wzmożonych kontroli policji. Rusza akcja "Alkohol i narkotyki". Funkcjonariusze masowo będą kontrolować kierowców pod kątem obecności w ograniźmie tych substancji.

W piątek akcja "Alkohol i narkotyki"

To już kolejna odsłona działań kontrolno-prewencyjnych, które mają na celu znalezienie i wyeliminowanie z ruchu drogowego osób, które wsiadły za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Jak informuje Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w całej Polsce będziemy mogli spodziewać się tego dnia funkcjonariuszy drogówki, którzy będą zatrzymywać samochody do kontroli trzeźwości z wykorzystaniem taktyki tzw. "szybkich testów". Celem jest złapanie jak największej liczby kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu pożyciu alkoholu lub zakazanych środków.

"ALKOHOL i NARKOTYKI" to akcja, której działania ukierunkowane są na przeprowadzenie badań stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami, przede wszystkim z wykorzystaniem taktyki tzw. "szybkich testów", a tym samym ujawnienie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka

- czytamy na stronie KRBRD.

Policja przypomina, aby nie wsiadać za kółko po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, a w razie wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości - lepiej wykonać wcześniej badanie. Można je zrobić za darmo m.in. w większości jednostek Policji. Dodaje też, aby odmawiać jazdy z kierowcą, który jest pod wpływem alkoholu i uniemożliwić mu prowadzenie auta.

Kolejna odsłona akcji będzie miała miejsce już 9 grudnia. Klika dni wcześniej, (4 grudnia) policjanci ustawią się jednak w pobliżu przejść dla pieszych w ramach działań pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Więcej o: