Nowy Hyundai Tucson coraz bliżej. Producent zapowiedział go ciekawym konceptem

Na targach motoryzacyjnych w Los Angeles Hyundai zaprezentował ciekawy model konkcepcyjny. Hybrydowy SUV typu plug-in nazywa się Vision T i to właśnie na nim ma bazować najnowsze wcielenie Tucsona.

Choć Hyundai Tucson został niedawno odświeżony, marka chce szybciej iść z duchem czasu. Plany koreańskiego producenta są ambitne, a najnowszy model koncepcyjny pokazuje jak bardzo.

Korea stawia na hybrydy

Hyundai mocno stawia na ekologię i hybrydowe modele w swojej gamie. Dlatego nowy Tucson ma być właśnie autem hybrydowym typu plug-in, czyli z możliwością doładowania z gniazdka.

Studyjny Hyundai Vision T, na którym bazuje nowy Tucson, mierzy 4610 mm długości, 1938 mm szerokości i 1704 mm wysokości, przy rozstawie osi wynoszącym 2804 mm. Finalnie model seryjny ma mieć takie same wymiary.

W przeciwieństwie do obecnych na rynku kompaktowych SUV-ów, Vision T zaprojektowano przy użyciu wielu ostrych kątów i krawędzi. Nowoczesności dodają ukryte reflektory i elementy świetlne wmontowane w grill. Ten sam element znajdziemy w nowym Hyundaiu Grandeur, który jednak nie trafi do Europy.

O Hyundaiu Grandeur pisaliśmy TUTAJ: Hyundai mierzy w segment E? Tak, ale nie w Europie

Nowy Hyundai Tucson zadebiutuje już w przyszłym roku.

Hyundai Vision T ConceptHyundai Vision T Concept Hyundai

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.