Znamy finałową siódemkę Car of the Year 2020. A na kogo byście postawili wy? [Sondaż]

Car of the Year (COTY) to największy motoryzacyjny konkurs w Europie. Co roku jury wybiera Samochód Roku, a właśnie poznaliśmy siódemkę finalistów tegorocznej edycji.

Jury konkursu Car of the Year to dziennikarze, wśród których zasiada dwóch Polaków - Maciej Ziemek i Roman Popkiewicz. Finałowe głosowanie wyłoni jednego zwycięzcę. każdy juror ma do przyznania 25 punktów, które "rozdaje" poszczególnym modelom według swoich upodobań.

Spośród 35 "zawodników" do finału przeszło siedem modeli:

  1. BMW Serii 1
  2. Ford Puma
  3. Peugeot 208
  4. Porsche Taycan
  5. Renault Clio
  6. Tesla Model 3
  7. Toyota Corolla

Samochód Roku 2020 poznamy tradycyjnie 2 marca na targach Motor Show w Genewie. W zeszłym roku miano najlepszego samochodu 2019 r. zdobył elektryczny crossover - Jaguar I-Pace.

The Best of Moto 2019

Wczoraj ogłosiliśmy Samochody Roku 2019 The Best of Moto, które wybraliśmy razem z wami. Poniżej zamieszczamy podsumowanie naszej gali, gdzie znajdziecie wszystkich zwycięzców. W kategorii głównej jurorzy i czytelnicy przyznali nagrodę nowemu Porsche 911. My skupialiśmy się na autach, które już w 2019 wyjechały na drogi - dlatego Taycan nie zmieścił się na liście nominowanych.

Które samochody byście wybrali z finałowej siódemki Car of the Year 2020? Zapraszamy do głosowania w sondażu i komentarzach.

Który model powinien zostaś Samochodem Roku Car of the Year 2020?
Więcej o:
Copyright © Agora SA